Přestup Schicka za nižší částku, ovšem s okamžitou úhradou. To požaduje AS Řím

Kolem možného přestupu českého reprezentanta Patrika Schicka z římského AS do německého Lipska se poslední dobou šíří čím dál více spekulací o tom, za kolik je ochoten římský celek svého útočníka do Německa prodat. Nejprve se v této souvislosti mluvilo o 29 milionech eur, nyní to vypadá, že se obě strany v jednání zastavily na možném snížení částky o 3 miliony eur, tedy na 26 milionů eur. V takovém případě však AS Řím po Lipsku, ve kterém Schick pro zatím pouze hostuje, okamžitou úhradu této částky.

AS Řím hraje italskou Serii A.
doporučujeme

Připomeňme, že čtyřiadvacetiletý český fotbalista Patrik Schick přišel do Lipska z AS Řím loni v září na hostování s tím, že pokud se s německým klubem podaří kvalifikovat do Ligy mistrů, může Schick pomýšlet i na přestup do tohoto bundesligového klubu. Nyní by tuto opci německý klub využil daleko dříve než po konci této sezóny, přičemž k tomu výrazně přispěla i aktuální pandemie koronaviru nepochybně doprovázená ekonomickou krizí.

Od doby, kdy se Schick v Lipsku poprvé objevil, nastoupil za tento německý klub do 19 zápasů, ve kterých dokázal vstřelit sedm branek a nejen díky tomu dopomohl Lipsku do čtvrtfinále Ligy mistrů 2019/20.

Mimochodem, zmiňovaná opce obsažená ve smlouvě Patrika Schicka s AS Řím, kterému stále český fotbalista patří, byla stanovena částka na případný tvrdý přestup na oněch 29 milionů eur (cca. 791 milionů korun). Klub ze Saska však požadoval právě kvůli očekávajícím ekonomickým potížím snížení této částky až o 20 milionů eur.

Nyní tedy přichází AS Řím s nabídkou snížení této částky o zmiňované 3 miliony eur s tím, že by se takováto snížená částka měla uhradit okamžitě.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Už devátý hráč na sparťanské marodce. Nově přibyl Krejčí starší se…

18.01.2021 14:11 Fotbalovou pražskou Spartu trápí už dlouhodobě rozsáhla marodka. Kvůli tomu tak nemohl kouč…

Fanoušci chtějí po Tvrdíkovi čínskou nebo ruskou vakcínu. Jen aby mohli na…

15.01.2021 11:29 Někteří fanoušci pražské Slavie vyzývají na Twitteru slávistického šéfa Jaroslava Tvrdíka, aby…

Sudí z odposlechů nebudou na zápasy delegováni, ujišťuje komise vedená…

14.01.2021 15:58 Nový předseda rozhodcovské komise Fotbalové asociace ČR (FAČR), kterým je od Nového roku Vítor…

Roman Berbr už opustil vazební věznici. Bude tak stíhán na svobodě

13.01.2021 15:19 Po bezmála třech měsících se bývalý místopředseda Fotbalové asociace ČR (FAČR) Roman Berbr dostal z…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama