Jak kauzu kolem šéfa českého hokeje Krále hodnotí partneři? Vyjadřovat se moc nechtějí

V posledních dnech se do veřejného prostoru dostala kauza současného šéfa českého hokeje Tomáše Krále, na něhož redaktoři deníku Sport našli ve spisech, že před listopadem 1989 na vojně spolupracoval s vojenskou kontrarozvědkou StB a donášel tak prý na svého tehdejšího nadřízeného majora, kterému měl mimo jiné prohledat byt za účelem instalování odposlechu, nakreslit plánek tohoto bytu a měl zajistit agentům StB klíče od tohoto bytu. Kromě toho měl udat i svého kolegu vojína za jeho styky s lidmi z kapitalistických zemí. Důležité pro budoucnost Tomáše Krále ve funkci je pochopitelně i to, co si o této kauze myslí nezbytní partneři svazu jako třeba Komerční banka, Tipsport, Škoda Auto či Kaufland. Žádný partner se k tomuto tématu moc vyjadřovat zatím nechce.

Tomáš Král (vlevo), šéf českého hokeje

Připomeňme, že Tomáš Král ve svém prohlášení sice spolupráci s kontrarozvědkou připustil, ale odmítl, že by svým jednáním tehdy někoho výrazně poškodil. Podle svých slov pak také svého tehdejšího nadřízeného majora předem informoval o tom, že ho ke spolupráci StB oslovila, což v rozhovoru pro deník Sport potvrdil i onen nadřízený major. Ten se Krále zastával, odmítl, že by měl Král za úkol instalovat v jeho bytě odposlech a také uvedl, že agentům StB Král předával pouze ty informace, na kterých se měl s majorem dohodnout.

Česká tisková kancelář se zeptala hned několik partnerů svazu, co si o nové kauze myslí a zda to nebude mít na český hokej negativní dopad. "Jde o interní záležitost českého hokejového svazu. Z pozice hlavního partnera proto v tuto chvíli nepovažujeme za nutné věc jakkoliv komentovat," nechala se slyšet prostřednictvím svého mluvčího Michala Teubnera Komerční banka.

Mluvčí Tipsportu Václav Sochor zase uvedl, že nastálou situaci v hokejovém prostedí firma sleduje. "A věříme, že se vyřeší bez negativního dopadu na český hokej," dodal.

Třeba Plzeňský prazdroj, Kauland či Škoda Auto se ke kauze nechtěly vůbec vyjadřovat. A podobně se vyjádřil i marketingový partner hokejové extraligy BPA. "Vnímáme ji bohužel též jako zakázku poškodit český hokej. V této chvíli se k tomu nechci více vyjadřovat," uvedla pro ČTK Jana Obermajerová, předsedkyně představenstva a generální ředitelka. Ta také označila celou záležitost za "osobní kauzu Tomáše Krále".

Hokejový Zlín už zná nové trenéry. Svobodu nahrazuje Jenáček spolu s Robem

12.10.2021 20:18 Novým koučem hokejového Zlína se nakonec stane ten dočasný po nedávno rezignujícím Robertu…

Výkonný výbor téměř jednomyslně nechal Tomáše Krále ve funkci. Přesto…

29.09.2021 17:41 Aktualizováno Ve středu se konala řádná schůze výkonného výboru Českého hokeje, která se měla původně konat v…

Veletoče v ruském hokeji. Nejprve oznámili Znaroka, novým koučem sborné je…

29.09.2021 11:17 Ještě před víkendem oznámil šéf ruské hokejové federace Vladislav Treťjak oznamoval veřejnosti, že…

Hokejová extraliga hlásí první trenérskou změnu v sezóně. U Zlína končí…

28.09.2021 13:47 Protože hokejisté Zlína získali po osmi zápasech pouhých pět bodů, rozhodl sena svůj post hlavního…

První pracovní den pro šéfa IIHF Tardifa: připustil Hry bez Číny a…

28.09.2021 10:53 Na Zimních olympijských hách 2022, které se budou konat v Pekingu, by se mohla uskutečnit hokejový…

O budoucnosti Krále ve funkci prezidenta svazu rozhodne výbor. Sám…

27.09.2021 15:04 Aktualizováno Od středy minulého týdne žije ve veřejném prostoru svým životem zjištění redaktorů deníku Sport o…

Petr Bříza přeci jenom slaví úspěch. Stal se prvním místopředsedou IIHF

25.09.2021 15:18 Šéfem Mezinárodní hokejové federace IIHF se český funkconář Petr Bříza sice nestal, ale po sobotním…

Šéfem Mezinárodní hokejové federace Petr Bříza nebude. Francouz Tardif…

25.09.2021 11:51 Aktualizováno V sobotu se na kongresu Mezinárodní hokejové federace IIHF v Petrohradu rozhodouje o tom, kdo se…

O víkendu se volí nový šéf Mezinárodní hokejové federace. Nahradí Fasela…

24.09.2021 16:04 Již tento týden se nejen hokejová veřejnost dozví jméno nového šéfa Mezinárodbní hokejové federace…

"Dal bych za něj ruku do ohně." Bývalý nadřízený major Tomáš Krále se šéfa…

24.09.2021 10:52 Během tohoto týdne redaktoři deníku Sport přišli se zjištěním, že krátce před listopadem 1989 měl…

Související:

Právě se děje

reklama