Nevídaná smlouva v extralize. Kouč Varaďa prodloužil smlouvu s Třincem o sedm let

Poté, co se poslední extraligová sezóna 2019/20 předčasně ukončila kvůli aktuální pandemii koronaviru, zůstal hokejový trenér působící v Třinci Václav Varaďa posledním extraligovým trenérem, jenž se do této dobymohl radovat se svými svěřenci z extraligového titulu. Byl to totiž právě Třinec, jenž v sezóně 2018/19 došel v tuzemské soutěži až na nejvyšší stupínek. S třineckými se mu dařilo i během následující sezóny a proto nyní není divu, že právě s ním klubové vedení v pátek uzavřelo až pohádkový kontrakt. Trenér, který v Třinci působí už od roku 2017, totiž bude nově působit v klubu na této pozici až do roku 2027.

Přidejte svůj názor

Hokejisté HC Oceláři Třinec (ilustrační foto)
doporučujeme

Vedle toho, že bude nadále trénovat třinecký A-tým bude mít v klubu na starost i dohled nad všemi hokejovými dreužstvy, jež jsou sdruženy pod Oceláři a tím pádem i nad partnerským mančaftem Frýdku-Místku hrající druhou nejvyšší hokejovou ssoutěž, tedy Chance ligu. „Je to velké ocenění mé práce. S vedením jsem našel společnou řeč v tom, jak si všichni představujeme, aby to v klubu fungovalo," uvedl k tomuto kroku sám Václav Varaďa.

Ten coby hlavní trenér s třineckými odehrál celkem 150 uzápasů, během kterých 91 duelů vyhrál a 59 prohrál. Co se týče pak play-off, tak v něm dosud s Třincem prohrál pouze jedinou sérii. „Myslím, že se ukázalo, že pokud se pracuje na maximum a dělají se správně dílčí kroky, tak se úspěch dostaví. Vážím si takové důvěry a budu se snažit naplňovat jednotlivé cíle, aby všichni byli spokojení a aby i mladí hráči dostávali šanci v A týmu. Samozřejmě za předpokladu, že na to budou hokejově a fyzicky mít," říká dále bývalý trenér reprezentační dvacítky.

S Třincem je opravdu úspěšný. Vždyť během předešlých tří let se hned dvakrát dokázal s tímto klubem dostata až do finále extraligového play-off, přičemž triumfovat se mu v něm podařilo ve zmiňované sezóně 2018/19. Cesta za obhajobou tohoto triumfu mu nyní zhatila vyšší moc. „Samozřejmě, že je na prvním místě zdraví nás všech, hokej je pořád jenom sport, ale ten pocit, který bych přirovnal k takové zvláštní přetrvávající pachuti. To se nezměnilo. Ještě to bude chtít nějaký čas," okomentoval Varaďa předčasné ukončení sezóny.

Že Václav Varaďa bude součástí Slezanů dalších sedm let, z toho je pochopitelně nadšen sportovní ředitel třineckých Ocelářů Jan Peterek, podle kterého právě tento vyjímečný kontrakt jenom veřejnosti ukazuje, jak si klub váží jeho dosavadní práce. Připomněl třeba dva úspěchy z roku 2016, kdy vedl třinecké juniory, se kterými triumfoval v juniorské extralize a nebo pak také jeho tehdejší úspěch s reprezentanty do 18 let, když s nimi vyhrál prestižní Memoriál Ivana Hlinky. „Jsme rádi, že jsme se domluvili, byla to jedna z našich priorit. Sedmiletá smlouva dává šanci pracovat koncepčně, a to rovnou na více úrovních. I proto jsme Vencu jmenovali nově také šéftrenérem celé organizace," řekl Peterek.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Z devatenácti na šestnáct. I první hokejová liga by měla v budoucnu změnit…

26.05.2020 19:27 Nejen extraliga, ale i první liga by měla dostát v násedujících letech změny herního formátu.…

Další návrh na změnu formátu extraligy. Příští čtyři sezóny by se měla…

25.05.2020 20:10 Třetí návrh na úpravu formátu tuzemské hokejové extraligy přichází od Asociace profesionáních klubů…

NHL se dohraje systémem play-off s 24 týmy. Souhlasila s tím hráčská…

23.05.2020 12:01 Nejslavnější hokejová soutěž světa, kanadsko-americká NHL, je zase o krok blíže k dohrání právě…

Hokejové Znojmo se vrací po devíti letech z Rakouska do české soutěže.…

23.05.2020 10:31 V minulé sezóně svou licenci pro českou druhou ligu zapůjčili znojemští Orli Moravským Budějovicím,…

Související:

Právě se děje

Další zprávy