Nevídaná smlouva v extralize. Kouč Varaďa prodloužil smlouvu s Třincem o sedm let

Poté, co se poslední extraligová sezóna 2019/20 předčasně ukončila kvůli aktuální pandemii koronaviru, zůstal hokejový trenér působící v Třinci Václav Varaďa posledním extraligovým trenérem, jenž se do této dobymohl radovat se svými svěřenci z extraligového titulu. Byl to totiž právě Třinec, jenž v sezóně 2018/19 došel v tuzemské soutěži až na nejvyšší stupínek. S třineckými se mu dařilo i během následující sezóny a proto nyní není divu, že právě s ním klubové vedení v pátek uzavřelo až pohádkový kontrakt. Trenér, který v Třinci působí už od roku 2017, totiž bude nově působit v klubu na této pozici až do roku 2027.

Hokejisté HC Oceláři Třinec (ilustrační foto)

Vedle toho, že bude nadále trénovat třinecký A-tým bude mít v klubu na starost i dohled nad všemi hokejovými dreužstvy, jež jsou sdruženy pod Oceláři a tím pádem i nad partnerským mančaftem Frýdku-Místku hrající druhou nejvyšší hokejovou ssoutěž, tedy Chance ligu. „Je to velké ocenění mé práce. S vedením jsem našel společnou řeč v tom, jak si všichni představujeme, aby to v klubu fungovalo," uvedl k tomuto kroku sám Václav Varaďa.

Ten coby hlavní trenér s třineckými odehrál celkem 150 uzápasů, během kterých 91 duelů vyhrál a 59 prohrál. Co se týče pak play-off, tak v něm dosud s Třincem prohrál pouze jedinou sérii. „Myslím, že se ukázalo, že pokud se pracuje na maximum a dělají se správně dílčí kroky, tak se úspěch dostaví. Vážím si takové důvěry a budu se snažit naplňovat jednotlivé cíle, aby všichni byli spokojení a aby i mladí hráči dostávali šanci v A týmu. Samozřejmě za předpokladu, že na to budou hokejově a fyzicky mít," říká dále bývalý trenér reprezentační dvacítky.

S Třincem je opravdu úspěšný. Vždyť během předešlých tří let se hned dvakrát dokázal s tímto klubem dostata až do finále extraligového play-off, přičemž triumfovat se mu v něm podařilo ve zmiňované sezóně 2018/19. Cesta za obhajobou tohoto triumfu mu nyní zhatila vyšší moc. „Samozřejmě, že je na prvním místě zdraví nás všech, hokej je pořád jenom sport, ale ten pocit, který bych přirovnal k takové zvláštní přetrvávající pachuti. To se nezměnilo. Ještě to bude chtít nějaký čas," okomentoval Varaďa předčasné ukončení sezóny.

Že Václav Varaďa bude součástí Slezanů dalších sedm let, z toho je pochopitelně nadšen sportovní ředitel třineckých Ocelářů Jan Peterek, podle kterého právě tento vyjímečný kontrakt jenom veřejnosti ukazuje, jak si klub váží jeho dosavadní práce. Připomněl třeba dva úspěchy z roku 2016, kdy vedl třinecké juniory, se kterými triumfoval v juniorské extralize a nebo pak také jeho tehdejší úspěch s reprezentanty do 18 let, když s nimi vyhrál prestižní Memoriál Ivana Hlinky. „Jsme rádi, že jsme se domluvili, byla to jedna z našich priorit. Sedmiletá smlouva dává šanci pracovat koncepčně, a to rovnou na více úrovních. I proto jsme Vencu jmenovali nově také šéftrenérem celé organizace," řekl Peterek.

Mrazivé počasí zatím nepřijde, uklidňují meteorologové. Vyhráno ale není

21.09.2021 06:30 Ačkoliv budou teploty v noci padat v následujících dnech až ke dvěma stupňům, mrazy nás zatím ještě…

Česko začíná topit. Teplárny zahřejí byty milionů lidí

20.09.2021 11:35 Teplárny po celém Česku začínají topit, radiátory mohou v nejbližších dnech zapnout přes čtyři…

Soudní dvůr EU vyměřil Polsku pokutu půl milionu eur za každý den provozu…

20.09.2021 22:03 Soudní dvůr Evropské unie dnes vyměřil Polsku pokutu ve výši půl milionu eur (12,7 milionu korun)…

Maláčová chce minimální mzdu 18 tisíc, Babiš by rozhodnutí nechal na…

20.09.2021 22:04 Podle premiéra Andreje Babiše (ANO) by bylo nejlepší, aby o navýšení minimální mzdy rozhodla až…

Na Kanárské ostrovy dorazil premiér, sopka masivně chrlí lávu

20.09.2021 15:28 Na španělském ostrově La Palma, jednom z Kanárských ostrovů, evakuovali kvůli nedělní erupci sopky…

Zemřel bývalý hokejista a trenér Ladislav Lubina. Podlehl rakovině mozku

14.09.2021 10:30 V noci na úterý opustila český hokej další osobnost. V pouhých 54 letech totiž zemřel bývalý…

Fanoušci se mohou radovat. Pod pěti kruhy se v Pekingu představí i hráči z…

03.09.2021 18:21 Po osmi letech se na hokejovém olympijském turnaji ukáží ti nejlepší hokejisté světa, tedy i ti z…

Spor mezi hokejovými experty. Po více než dvaceti letech končí v ČT Pavel…

17.08.2021 20:55 Svým hlasem doprovázel hokejové vysílání na obrazovkách České televize téměř 22 let a po tak dlouhé…

Související:

Právě se děje

reklama