Shiffrinová nedokončila v Pekingu tři závody ze čtyř. Lidé jí to vyčítají

Je to určitě jeden z velkých, avšak smutných příběhů Zimních olympijských her v Pekingu. Hvězdná alpská lyžařka Mikaela Shiffrinová z USA, platící v sezóně Světového poháru vždy za jednu z největších favoritek na celkové vítězství v něm a vždy bojující o triumf ve slalomu se svou skyní Slovenkou Petrou Vlhovou, na tyto Hry skutečně nebude vzpomínat v dobrém. Kromě super-G, kdy skončila pátá, totiž nedokončila ani slalom, ani obří slalom, ani čtvrteční kombinaci. A nyní tak poznává odvrácenou stranu mince zvané "popularita".

Ilustrační foto

Jindy ve slalomových brankách silná až neporazitelná, v Pekingu však na slalomové závody jen tak nezapomene. Jak v tom klasickém, tak i v tom obřím ztroskotala její jízda vždy po pěti úvodních brankách, ve slalomu v rámci čvrteční kombinace sice dojela o něco dál, ale i tak tento slalom nedokončila. Naavzdory tomu, že branky stavěl její trenér Mike Day.

Snad celý svět obletěly po slalomu a obřím slalomu záběry dlouho sedící smutné Mikaely Shiffrinové a i tentokrát, i když ne tak dlouho, chvíli nevěřícně seděla na sněhu. V novinářské mixzóně pak nemohla najít pro svbé zkraty vysvětlení. „Co se stalo? Dobrá otázka," odvětila na novinářský dotaz.

Přes všechno očividné zlamání ale všem novinářům ochotně odpovídala. „Trenéři u trati říkali, že tam byla nějaká díra, ale ta za to asi nemůže, když ostatní holky tam projely. Šedesát procent mých nedokončených závodů připadá na olympiádu," sdělila mimo jiné Shiffrinová.

Podle ní rozhodně nejde o náhodu, odmítá však všechny spekulace o její psychice. „Ano, jsou momenty během her, kdy cítíte větší tlak a očekávání. Ale při samotných jízdách už nic takového nevnímám," řekla a zároveň se dívala do budoucnosti. „Snad nebudu mít do konce kariéry samé nedokončené závody. V pátek půjdu zase na lyže a připravím se na týmový závod."

A právě týmový závod bude poslední šancí pro Shiffrinovou získat nějaký cenný kov na této olympiádě.

A zmírnit tak tvrdou kritiku fanoušků, která se na její hlavu snáší na sociální sítích. Lidé píší o hloupé blondýně, i o tom, že Shiffrinová má co si zasloužila a nebo že třeba nezvládá tlak. Jeden vzkaz hovoří o tom, že by měla Shiffrinová dokonce skončit. "Není to snadné, ale není to konec světa, když selžete. Proč se pořád vracím? Když vím, že bolest z pád je kolikrát větší než radost z návratů? Protože těch prvních devět branek dneska bylo úžasných, cítila jsme se jak v nebi. Tam chci zase být a já jsem strašně tvrdohlavá," napsala v reakci na tyto komentáře sama Shiffrinová na sociální sítě a jedná se tak prakticky o jediný její komentář na kritické hlasy.

Zemřel oblíbený herec Josef Abrhám, bylo mu 82 let

17.05.2022 10:40 Ve věku 82 let zemřel legendární herec Josef Abrhám, držitel Českého lva či Ceny Thálie za…

ON-LINE 83. den války: Ruské okupační jednotky pokračují v útocích na…

17.05.2022 12:55 Ruský agresor pokračuje v útocích v operační zóně na východě Ukrajiny, zejména v oblasti Doněcku. V…

Počasí: Česko zřejmě čekají první letošní tropy i bouřky

17.05.2022 06:30 Suché počasí v tomto týdnu skončí. Po pondělním slunečném a horkém dni se pozdě odpoledne začala…

U Kyjeva našli v hromadném hrobě tělo českého občana

17.05.2022 08:55 Tělo českého občana bylo nalezeno u Kyjeva v hromadném hrobě. Jde o českého řidiče kamionu, který…

Turecko neschválí rozšíření NATO o Švédsko a Finsko

16.05.2022 21:57 Turecko neschválí rozšíření Severoatlantické aliance o Švédsko a Finsko. Dnes to podle agentury…

Související:

Právě se děje

reklama