Kvůli Nečasovi musel skončit v národním týmu jeden z náhradníků. Černý Petr padl na Kovařčíka

To, že se zapsal na soupisku národního týmu útočník Martin Nečas prakticky hned po jeho příletu do Prahy a hned v sobotu večer nastoupil do utkání s Velkou Británií, mimo jiné znamená, že trenérský štáb v čele s Radimem Rulíkem se musel rozhodnout, se kterým z náhradníků se rozloučí. Nakonec se tak na domácím MS nepředstaví Michal Kovařčík.

Kouč Rulík potvrdil, že to byl sám Nečas, který si přál už po sobotním příletu do Prahy nastoupit v ten samý den večer proti Velké Británii. "On si to přál, měli jsme stejný názor, takže shoda," sdělil po zápase s Británií trenér Rulík, jenž se rozhodl Nečase nasadit nejen do přesilovkových formací, ale i do hry v oslabení. "Jenom jsme to zkusili, protože říkal, že to dřív hrál. Ale samozřejmě jsme věděli, že letos to nehrál. Zkusili jsme to a pak jsme od toho upustili. Pokud budou všichni zdraví, tak Martin nebude hrát oslabení," dodal.

K samotnému duelu s Brity našel český stratég jen samá slova chvály. "Vstup do zápasu byl výborný. První lajna, dominance v první třetině, zařídila branky i ve druhé třetině. Ale první třetina byla velmi dobře sehraná. Škoda, že jsme nedali víc branek, protože jsme převahu měli, ale britský gólman (Ben Bowns) podal výborný výkon. Třetí třetinu jsme si pohlídali. Celkově to bylo utkání, které jsme měli pod kontrolou," vyzdvihl Rulík.

Snad jen zbytečná vyloučení byla jediným negativem českého národního týmu. "Samozřejmě to je věc, na které musíme zapracovat. Do dalších zápasů bychom chtěli být týmem, který bude mít buď stejně, nebo méně oslabení než soupeř," sdělil k tomu Rulík, stejně tak jako ke skutečnosti, že jednu z těchto přesilovek soupeř zase využil. "Rozebíráme to pořád, bohužel, ať si to vysvětlíme a řekneme, jak by to mělo být, tak ne vždy to na ledě tak úplně přesně je. Takže pro nás poučné."

Prozradil také, proč tentokrát odpočíval David Kämpf. Jeho jméno v sestavě tentokrát nebylo proto, aby se dal do kupy do dalšího zápasu po nárazu do mantinelu, který inkasoval v duelu s Rakouskem. "Domluvili jsme se, že to tak bude lepší. Vysvětlil jsem mu, jakou má pozici v týmu, a doporučil jsem mu, aby si odpočinul a neriskoval, protože ho budeme potřebovat v zápasech, ve kterých půjde o všechno," vysvětloval Rulík.

Pozastavil se také nad tím, s jakým hráčem se musí národní tým chtě nechtě rozloučit po příletu Martina Nečase. "Padlo to na Michala Kovařčíka. Můžeme mít 22 (hráčských) akreditací, takže opustí tým," řekl Rulík. Zůstávají tak další dva náhradníci Radan Lenc a Jan Ščotka, ovšem jejich budoucnost je značně nahnutá, jelikož se čím dál pravděpodobněji jeví přílet dalších očekávaných hvězd ze zámoří Davida Pastrňáka a Pavla Zachy. 

Související

Petr Pavel Prohlédněte si galerii

Pavel přijal mistry světa na Hradě. Rusové na MS nebyli právem, zdůraznil

Prezident Petr Pavel ve čtvrtek před polednem přijal na Pražském hradě hokejové mistry světa. Hlava státu členům národního týmu poděkovala za to, že díky triumfu na šampionátu v Praze a Ostravě alespoň na chvilku spojili národ. Reprezentantům už ve středu pogratuloval také premiér Petr Fiala (ODS). 

Více souvisejících

Hokej MS hokej

Aktuálně se děje

před 1 hodinou

před 2 hodinami

před 2 hodinami

před 3 hodinami

Peter Pellegrini je novým slovenským prezidentem.

Slovensko má nového prezidenta. Pellegrini složil slib a ujal se funkce

Slovensko má nového prezidenta. Peter Pellegrini v sobotu po poledni během slavnostní schůze parlamentu v budově Slovenské filharmonie v Bratislavě složil slib do rukou předsedy ústavního soudu a ujal se funkce, ve které nahradil končící prezidentku Zuzanu Čaputovou. Program inaugurace bude pokračovat v odpoledních hodinách. 

před 4 hodinami

před 5 hodinami

před 5 hodinami

před 6 hodinami

Ursula von der Leyenová, předsedkyně Evropské komise

Bude von der Leyenová nadále v čele EK? Frakcím vadí jedna věc

Předsedkyně Evropské komise Ursula von der Leyenová si musí spočítat, koho v Evropském parlamentu požádá o podporu v jejím úsilí o obhajobu postu. Její domovská Evropská lidová strana ji jistě podpoří, socialisté ale mohou z této podpory ustoupit. Leyenové totiž nevadí spolupráce s pravicovou italskou premiérkou Giorgií Meloniovou, což je pro levicové S&D zcela logicky nemyslitelné. Variantou tak je podpora Zelených, programy EPP a této frakce ale nemohou být odlišnější. 

před 6 hodinami

před 7 hodinami

před 9 hodinami

včera

včera

včera

Volodymyr Zelenskyj

Zelenskyj přirovnal Putina k Hitlerovi

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj v pátek odmítl podmínky ruského prezidenta Vladimira Putina pro okamžité příměří a zahájení jednání o ukončení války na Ukrajině. Tyto podmínky označil za ultimáta a přirovnal Putinovy návrhy k politice nacistického vůdce Adolfa Hitlera, uvedl server Ukrajinska pravda.

včera

včera

Návštěva Jense Stoltenberga u Zelenského v Kyjevě (29. dubna 2024).

Stoltenberg se vysmál Putinovu návrhu na mír. Podle Kyjeva je absurdní

Ukrajina označila podmínky pro ukončení války, které v pátek představil ruský prezident Vladimir Putin, za absurdní. Podle Ukrajiny se Putin snaží zavádět mezinárodní společenství a oslabovat skutečné diplomatické úsilí zaměřené na dosažení míru, uvedl server Ukrajinska pravda.

včera

EU

Kormidlo zelené politiky EU se neotočí, míní expertka. Nové složení EP ale zřejmě způsobí složitější schvalovací proces

Volby do Evropského parlamentu zasadily nepříjemnou ránu frakci Zelených. Ti oproti volbám z roku 2019 ztratili 18 křesel, letos dosáhli pouze na zisk celkových 7,4 % a 53 mandátů. Expertka na politiku Evropské unie Veronika Velička Zapletalová z Masarykovy univerzity v Brně pro EuroZprávy.cz ale vysvětlila, že ústředním bodem ve schvalovacím procesu je koalice Evropské lidové strany (EPP) a Socialistů a demokratů (S&D)., „Pro Evropskou unii je po technické stránce reálné být do roku 2050 neutrální,“ uvedla. 

včera

včera

Aktualizováno včera

Vyšetřování hrozby teroristického útoku potvrzuje ruskou stopu, uvedl Rakušan ve Sněmovně

Ministr vnitra Vít Rakušan při jednání Poslanecké sněmovny prohlásil, že muž, který se během víkendu pokusil o žhářský útok na autobusy pražské MHD, měl skutečně vazby na Rusko. Občané podle něj mohou být v klidu, vyšetřování ale trvá. 

Zdroj: Jakub Jurek

Další zprávy