Po polovině závodu česká štafeta vedla, nakonec skončila až jedenáctá. Vyhrály Norky

Po dvou úsecích, které postupně absolvovaly Jessica Jislová a Markéta Davidová, to vypadalo pro české barvy více než výtečně. Průběžně tehdy totiž česká štafeta vedla celé startovní pole a záleželo tak na dalších českých reprezentantek, jak s tím naloží. Ani Eva Puskarčíková, ani Lucie Charvátová nenavázaly na své kolegyně a především kvůli chybám na střenici se nakonec české kvarteto propadlo až na 11. pozici. Štafetu ovládly Norky před Francouzkami a Švédkami.

Biatlon, ilustrační fotografie
doporučujeme

První polovina sobotního štafetového závodu biatlonistek vyšla českému týmu na výbornou a to díky jak prvnímu úseku, který měla na starost Jessica Jislová, tak na tom druhém v podání české jedničky Markéty Davidové. Té ke slušné střelbě navíc přidala i výtečný běh, který tak českou reprezentaci posunul dokonce až na vedoucí příčku. "Myslím, že jsem dneska byla na úseku, kde můj úkol byl takový," okomentovala svůj běh, jenž byl tím nejrychlejším v rámci druhého úseku.

V celém startovní poli se během celého závodu nenašlo žádné kvarteto, ve kterém by nebyl nikdo,kdo by na svém kontě neměl ani jedno trestné kolo. To absovovala i česká štafeta, ovšem až ve třetím úseku. Tehdy vleže chybovala Eva Puskarčíková. "Hrozně mě to mrzí, že jsem to holkám pokazila. S tou ležkou se tady peru už od začátku sezóny," byla si vědoma rodačka z Jilemnice.

Pořád to ale po jejím úseku nevypadalo s českým kvertetem tak zle, neboť v tu chvíli figurovala alespoň v elitní osmičce, jenomže v roli finišmanky českého týmu byla poprvé ve své kariéře Lucie Charvátová, což byl risk a nakonec Charvátová tento tlak nezvládla. Na své pslední střelecké položce totiž přidala další dvě trestná kola pro českou reprezentaci a do cíle tak dorazila, stejně jako v Kontolahti, až na jedenáctém místě.

Vyrovnané výkony všech čtyř závodnic převedla norská štafeta, která se především díky Tiril Eckhoffové po třetím úseku ujala vedení v závodě. Finišmanka Marte Roiselandová pak žádný kiks nepředvedla a s přehledem udržela norské vedení až do samotného závěru. Až 24 vteřin za ní pak na druhhé pozici skončily Francouzky, třetí místo pro Švédky pak v těsném finiši s Němkou Denise Hermannovou zajistila svým výkonem Elvira Oebergová.

Světový pohár biatlonistek v Hochfilzenu - štafeta žen na 4x6 km (12.12.2020):

1. Norsko (Knottenová, Tandrevoldová, Eckhoffová, Röiselandová) 1:08:04,3 (1+6)
2. Francie (Simonová, Bescondová, Braisazová-Bouchetová, Chevalierová-Bouchetová) +24,5 (0+16)
3. Švédsko (Skottheimová, Perssonová, H. Öbergová, E. Öbergová) +32,5 (1+9)
4. Německo (Hammerschmidtová, Preussová, Hettichová, Herrmannová) +32,7 (1+9)
5. Itálie (Vittozziová, Larschneiderová, Wiererová, Sanfilippová) +37,1 (0+3)
6. Rakousko (Zdoucová, Schwaigerová, Innerhoferová, Hauserová) +1:12,9 (1+10)
7. Ukrajina (Blašková, Džimová, Semerenková, Pidhrušná) +1:13,3 (0+10)
8. Rusko (Pavlovová, Kazakevičová, Kuklinová, Kajševová) +1:51,0 (1+8)

------------

11. Česko (Jislová, Davidová, Puskarčíková, Charvátová) +2:41,8 (3+14)

Témata: Biatlon | EuroZprávy.cz
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Davidová sahala v masáku v Anterselvě po medaili, skončila na slušném…

23.01.2021 15:25 Aktualizováno Konečně se mohl český biatlon dočkat první medaile v této sezóně biatlonového Světového poháru.…

Ledecká opět zazářila. Ve sjezdu v Crans Montaně dojela druhá. Nerozhodil…

22.01.2021 17:24 Opět ohromila svět. Česká lyžařka Ester Ledecká zazářila v Crans Montaně při závodě Světového…

Davidová sahala v masáku na první českou medaili v sezóně. Nakonec…

17.01.2021 16:40 Aktualizováno Po většinu dobu ženského závodu s hromadným startem, kterým se biatlonistky loučili v neděli s…

Sáblíková na pětikilometrové trati zabojovala a z vícebojařského ME si…

17.01.2021 14:12 Aktualizováno Česká rychlobruslařka Martina Sábíková zaznamenala o tomto víkendu další úspěch. Na vícebojařském…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama