Trestné kolo českou ženskou štafetu minulo a dojela čtvrtá! Norsko slaví další kov

Před sobotním ženským štafetovým závodem v rámci letošního mistrovství světa v italské Anterselvě bylo největší otázkou to, jak se v něm povede českému kvartetu, jehož součástí byla i Lucie Charvátová, která se nedávno nechala slyšet, že by už nejraději štafetu vůbec nejela. Ale české čtveřici ve složení Jessica Jislová, Markéta Davidová, Lucie Charvátová a Eva Kristejn Puskarčíková se dařilo od samotného počátku tohoto závodu a po většině času sahala po umístění na stupních vítězů. Nejkritičtějším momentem v celém závodě byl úsek právě zmiňované Lucie Charvátové, na které především při střelbě vleže byla znát velká nervozita, ale ani po ležce, ani po stojce nemusela na trestné kolo, což ji následně vlilo krev do žil. Ještě po poslední střelbě finišmanky Kristejn Puskarčíkové to vypadalo nadějně, neboť se česká štafeta posunula na průběžné třetí místo, nakonec ale do cíle dojela čtvrtá. I tak se dá mluvit o skvělém výsledku. První skončily Norky, druhé Němky a třetí Ukrajinky.

Přidejte svůj názor

Lucie Charvátová během štafetového závodu v italské Anterselvě
doporučujeme

Českou štafetu na prvním úseku reprezentovala Jessica Jislová, které se velice vydařila první střelecká položka vleže, kterou nejen že odstřílela v rychlém tempu, ale co víc, dokázala vybílit všechny terče bez větších problémů. I proto tak tedymohla následně pronásledovat na trati vedoucí italskou štafetu. Tu reprezentovala na prvním úseku Lisa Vitozziová, která se Češce vzdálila až po další střelecké zastávce, při které se tentokrát střílelo vestoje. Tehdy totiž Jislová musela dvakrát dobíjet a tak jí tedy soupeřky utekly.

Druhý úsek pak měla na starost biatlonová jednička mezi českými ženami Markéta Davidová, které Jislová předávala pomyslný štafetový kolík s jednačtyřicetivteřinovou ztrátou na čelo startovního pole. Naštěstí i Davidová pokračovala v bezchybné střelbě v tempu, díky které se tak ocitlo české kvarteto na průběžné páté pozici. A i když pak při střelbě vestoje jednou minula, využila stejně chyb i svých soupeřek a posunula se tak na bramborovou příčku.

Nejkritičtějším úsekem pro český tým byl ten třetí, ve kterém se představila Lucie Charvátová. Ta měla problémy při dobíjení, ke kterému na svých obou střeleckých položkách musela přistoupit hned třikrát. Protože ale na střelnici měly problémy i další štafety, přičemž se například propadla dosud vedoucí Itálie, kterou tak na čele vystřídalo senzačně Polsko, bylo to nakonec Česko, které vedlo skupinu štafet stíhající právě vedoucí Polky. "Dvakrát jsem utekla hrobníkovi z lopaty, ale jsem ráda, že jsem se vyhla trestnému kolu. Za svůj úsek jsem víceméně spokojená. Vydala jsem se ze všech sil. Medaile daleko nebyla," okomentovala svůj výkon Charvátová.

Když se tak tedy na trati za české barvy ocitla finišmanka Eva Kristejn Puskarčíková, věděla, že je v boji o cenné kovy. Po střelbě vleže, kde jednou minula, však propadla na páté místo, přičemž ztrácela pětadvacet vteřin na zlato a jen pár sekund na bronz. Na závěrečné střelecké položce pak žádnou chybu Kristejn Puskarčíková nepřipustila a i když poté stadion opouštěla na třetím místě, na Němku Denise Herrmannovou v závěrečných metrech nestačila a Češky tak nakonec skončily na i tak velmi povedeném čtvrtém místě. "Denise mě předjela téměř okamžitě a Ukrajinka bohužel nevytuhla. Mrzí mě dobíjení vleže, ale to je kdyby," řekla k závěru závodu závodnice z Harrachova.

Ještě po předposlední střelbě první Polky skončily sedmé a na stupně vítězů nedosáhly ani Švédky a to kvůli zkratu jejich finišmanky Hanny Öbergové, která do té doby držela krok s Norkou Röiselandovou a Ukrajinkou Pidrušnou. Právě norskou a ukrajinskou štafetu tedy doplnily na stupních vítězů zásluhou Herrmannové Němky.

Mistrovství světa v biatlonu - štafeta žen na 4x6 km v Anterselvě (22.2.2020):

1. Norsko (Solemdalová, Tandrevoldová, Eckhoffová, Röiselandová) 1:07:05,7 (1+9)
2. Německo (Horchlerová, Hinzová, Preussová, Herrmannová) +10,7 (0+9)
3. Ukrajina (Merkušinová, Džimová, Semerenková, Pidhrušná) +18,4 (0+8)
4. Česko (Jislová, Davidová, Charvátová, Kristejn Puskarčíková) +31,1 (0+10)
5. Švédsko (E. Öbergová, Brorssonová, Perssonová, H. Öbergová) +44,9 (1+11)
6. Švýcarsko (E. Gasparinová, S. Gasparinová, A. Gasparinová, Häckiová) +47,1 (0+11)
7. Polsko (Zbylutová, Hojniszová-Staręgaová, Žuková, Gwizdoňová) +50,3 (0+6)
8. Rusko (Jurlovová-Perchtová, Starychová, Mironovová, Kuklinová) +1:02,6 (1+11)

Témata: Biatlon | EuroZprávy.cz
Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Skončí další biatlonová hvězda? Vítězka Světového poháru Wiererová stále…

28.03.2020 15:21 Do následující biatlonové sezóny 2020/21 rozhodně kvůli svému nedávnému ukončení kariéry nenastoupí…

Další konec kariéry v biatlonu. Francouzka Aymonierová končí kvůli umělému…

24.03.2020 11:06 Poté, co v předešlých dnech dali biatlonu sbohem Michal Šlesingr, Martin Fourcade a Kaisa…

V posledním závodě se Davidová vešla do elitní desítky. Vítězkou SP…

14.03.2020 17:32 Aktualizováno Po stíhacím závodě mužů se v sobotu rozloučily s touto biatlonovou sezónou i ženy svým stíhacím…

Fourcade se v Kontiolahti rozloučil posledním vítězstvím. Sezónu ale…

14.03.2020 15:05 Biatlonisté (tedy mužští závodníci) mají po sobotním stíhacím závodě tuto sezónbu Světového poháru…

Související:

Právě se děje

Další zprávy