Celá rodina teď může hrát legendární hru Minecraft

Minecraft je legendární hra, kterou znají školáci i jejich rodiče. Díky 200 milionům prodaných kopií se stala dokonce nejprodávanější hrou na světě. A právě v době koronavirové krize si získala ještě více příznivců. Navázat na tento fenomén se rozhodla společnost Dell Technologies, která spouští výzvu ve hře Minecraft se zaměřením na rodiny. Cílem výzvy je mimo jiné propojit často oddělené světy různých generací v rodině. Stačí se zapojit do jedné ze čtyř výzev a hrací postup natočit. První výzva odstartovala 3. června 2020.

Minecraft
doporučujeme

Hlavním úkolem hry Minecraft je budování a stavění, přičemž nejdůležitějším nástrojem je vlastní fantazie. Realizovat co nejlepší stavbu na předem zadané téma, to bude i úkolem soutěžících, kteří se zapojí do nové Dell výzvy. První výzva odstartovala 3. června a jejím tématem je „Nejlepší zážitek poslední doby“. Soutěž je určena rodinám a klade si za cíl nabídnout společnou aktivitu ve virtuálním světě pro rodiče a jejich ratolesti. Soutěžní tým totiž musí tvořit minimálně 2 členové rodiny.

„Naše výzva vznikla jako reakce na aktuální situaci, kdy mnoho rodičů tráví s dětmi doma spoustu času. Hra Minecraft nabízí ideální společnou aktivitu pro všechny členy rodiny a může rodičům přirozeně přiblížit digitální svět jejich dětí a ukázat, že stejně jako si stavějí s legem, tak si můžou stavět ve virtuálním prostředí. Výzva vyžaduje zapojení více členů rodiny, takže jde i o motivaci pro děti, aby se do naší výzvy zapojily společně se svými rodiči, a samy je tedy do svého digitálního života pozvaly,“ uvádí k soutěži Zuzana Ulmanová ze společnosti Dell Technologies.

Soutěž nabídne během 2 měsíců 4 výzvy, přičemž každá výzva potrvá 2 týdny. Téma každé výzvy oznámí vždy za začátku známý youtuber a streamer Minecraftu Crafák. Soutěžní tým během výzvy plní úkol ve hře Minecraft na předem dané téma a svůj postup ve hře zaznamenává prostřednictvím programu pro nahrávání plochy nebo pomocí kamery na svém telefonu. Soutěžní tým zároveň může natočit na kameru či mobilní telefon video, kde představí svůj tým a natočí, jak se na výzvu připravoval, jak při plnění výzvy postupuje a jak spolupracuje. Odborná porota vybere z každé výzvy tři výherce, kteří si odnesou hodnotné ceny partnerů soutěže. Absolutní vítězové z každé ze čtyř výzev navíc postupují do závěrečného grandfinále, které se odehraje na konci celé soutěže. Pokud se soutěžní tým v jedné výzvě neumístí, může se účastnit výzvy následující a zkusit tak své štěstí znovu. Soutěž zajišťuje Dell ve spolupráci s SWS, Alza, Microsoft, herním portálem Top Gaming a esportovým týmem Brute.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Konec "černé listiny". Twitter se zbaví programátorských termínů s…

03.07.2020 12:03 Americká společnost Twitter, která provozuje stejnojmennou sociální síť, přestane ve svých…

Erotika v mobilu? Kyberzločinci číhají, počet jejich obětí se zdvojnásobil

02.07.2020 13:48 V minulém roce se zdvojnásobil počet uživatelů mobilních zařízení, kteří se stali obětí…

T-Mobile se potýká s výpadkem některých služeb, oprava potrvá desítky hodin

01.07.2020 15:45 Mobilní operátor T-Mobile se stále potýká s výpadkem některých zákaznických služeb. Odstranění…

Operátor O2 začal jako první v Česku komerčně nabízet 5G

01.07.2020 10:51 Společnost O2 dnes začala komerčně nabízet v části Prahy a Kolína služby mobilní sítě 5G. Během…

Související:

Právě se děje

Další zprávy