Studie: Britové by snížili emise, kdyby neposílali děkovné e-maily

Británie by mohla výrazně snížit emise oxidu uhličitého, kdyby lidé přestali posílat zbytečné e-maily jako ty, ve kterých napíšou jen "děkuji". Vyplývá to ze studie energetické společnosti OVO Energy, která sídlí v anglickém Bristolu. Britové by podle ní měli "přemýšlet, než poděkují".

Podle studie zadané dodavatelem energií pošlou lidé v Británii denně více než 64 milionů zbytečných e-mailů. Tyto zprávy obsahují pouze slova "děkuji" či "díky".

"Žádá vás OVO, abyste byli méně zdvořilí? To rozhodně ne," řekl autor studie Mike Berners-Lee z britské Lancasterské univerzity, který se dlouhodobě zabývá uhlíkovou stopou. "Ale když někomu pošlete e-mail s 'díky' a on je od vás přitom jen tři metry, mohlo by být hezké, kdybyste k němu zašli a řekli: velmi pěkně děkuji," dodal.

Podle studie téměř polovina Britů často posílá e-maily svým kolegům, kteří pracují ve vzdálenosti, na kterou by s nimi mohli mluvit.

Pokud by každý dospělý Brit poslal denně o jeden e-mail méně, Británie by podle studie zadané OVO Energy snížila své uhlíkové emise o 16.433 tun. To je srovnatelné s více než 81.000 lety na trase z Londýna do Madridu.

V reakci na výsledek studie vytvořila OVO Energy software, který dokáže rozpoznat potenciálně zbytečný e-mail a vyzvat odesílatele, aby si jeho poslání ještě rozmyslel.

V průzkumu veřejného mínění, který navázal na studii, 71 procent Britů řeklo, že by jim nevadilo, kdyby nedostávali e-mail s poděkováním, pokud by to mělo pomoci životnímu prostředí.

Související

Více souvisejících

Velká Británie e-mail emise Ekologie počítače

Aktuálně se děje

před 6 minutami

ČEZ

Gazprom zažaloval v Rusku ČEZ, OMV a slovenský ZSE

Soudní dokumenty v Petrohradu potvrdily, že Kremlem ovládaný energetický gigant Gazprom podal žalobu proti české energetické společnosti ČEZ, rakouské OMV Gas Marketing & Trading a slovenské energetické skupině ZSE.

před 36 minutami

před 36 minutami

Černobylská jaderná elektrárna

Černobyl po 38 letech od výbuchu není mrtvou zónou. Životu se v okolí daří

Výbuch jaderné elektrárny Černobyl je vyjma shození atomových bomb za války dodnes největší jadernou katastrofou, se kterou se kdy lidstvo setkalo. Radioaktivní mrak po výbuchu, k němuž došlo 26. dubna 1986, zahalil celou Zemi a úřady byly nuceny evakuovat nejen nejbližší okolí elektrárny, ale i dvacetitisícové město Pripjať, dnes přezdívané jako město duchů. Nové výzkumy ale odhalují, že do radioaktivní zóny se postupně vrací život.  

před 1 hodinou

před 1 hodinou

před 2 hodinami

před 2 hodinami

před 2 hodinami

před 2 hodinami

před 3 hodinami

před 3 hodinami

před 3 hodinami

před 4 hodinami

před 5 hodinami

před 5 hodinami

před 5 hodinami

před 6 hodinami

Tanky ABRAMS, ilustrační fotografie

Ukrajina stáhla z bojiště americké Abramsy

Ukrajina dočasně stáhla z bojiště americké tanky Abrams M1A1. Ukázaly se jako zranitelné při útocích ruskými drony, uvedla agentura AP s odvoláním na zdroje v americké armádě.

před 8 hodinami

včera

Film Rivalové

RECENZE: Rivalové rozehrávají drama milostného trojúhelníku na tenisovém kurtu

Česká kina pohostí rozhodující tenisový zápas, který v závěru není ani tak důležitý ze sportovního hlediska, jako z toho osobního. Stojí proti sobě dva muži, jejichž mladistvé přátelství skrečovala společná láska k jedné ženě. Rivalové v melodramatických konturách konstruují milostný trojúhelník, jehož exekuce je jedna z těch nejlepších za poslední dobu. 

včera

Odvolací soud zrušil odsuzující verdikt nad Weinsteinem

Nejvyšší soud amerického státu New York ve čtvrtek zrušil rozsudek nad hollywoodským producentem Harveym Weinsteinem z roku 2020, ve kterém byl uznán vinným ze sexuálních trestných činů. Nařídil zároveň nový proces v případě.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy