NASA nabízí online výcvik astronautů lidem v karanténě

Kdo někdy snil stát se astronautem, má teď jedinečnou možnost. V době, kdy je celý svět v izolaci, NASA vytvořila program, který dětem umožní stát se astronautem online.

NASA a Národní laboratoř ISS vyvinuly řadu programů a aktivit pro děti, včetně výcvikového programu, jak se stát astronautem. Děti se mají možnost zapojit do vypouštění raket, účastnit se experimentů na Mezinárodní vesmírné stanici ISS a porovnávat výsledky z vesmíru nebo postavit vznášedlo.

„Astronauti vidí svět z vesmíru a chtějí se podělit o tu krásu,“ řekl Dan Barstow, vedoucí vzdělávání v National Lab.

Bezplatný program nabízí průvodce od biologických věd, robotiku, matematiku a fyziku. Program, který je určený nejen pro děti, mohou rodiče využít jako pomůcku při domácím vzdělávání. Vzdělávací aktivity obsahují kompletní návody pro děti ve věku mateřské školy až do 12 let. Například pozorování stavu bez tíže jednoduchých předmětů ukazuje, že kosmonauti se ve vesmíru vznášejí proto, že neustále klesají k zemi, i když s mnohem větším odporem vzduchu, tomu se říká mikrogravitace.

Leguminaut Challenge školí pedagogy, jak vytvářet programy pro rodiče, kteří jsou v současné době v roli učitele a mohli vzdělávat své děti v době izolace.

Až do 22. dubna mohou děti vybírat, které rostliny poletí do vesmíru. Plán je pro misi SpaceX, která startuje v říjnu letošního roku a jedná se o zásobovací náklad pro kosmonauty ve vesmíru. Děti mají možnost hlasovat a vybrat jakou rostlinu či luštěninu kosmonauti ve vesmíru dostanou. Mohou se připojit k týmu, který zkoumá, jestli je vhodnější pro život na ISS čočka, fazole mungo nebo alfalfa (Tolice vojtěška).

Děti se mohou zapojit i při hledání nových trpaslíku nebo planet, používat satelitní data, která pomáhají biologům sledovat populaci tučňáků nebo školení IT, které děti naučí přemýšlet jako vědec pro budoucí mise na Marsu.

„Víme, že mnoho studentů se učí doma a praktické činnosti jsou velmi důležité. Všichni jsme v tom spolu,“ uvedla NASA podle serveru ScienceAlert.

Související

Více souvisejících

NASA

Aktuálně se děje

před 20 minutami

před 1 hodinou

před 2 hodinami

před 2 hodinami

před 2 hodinami

ČEZ

Gazprom zažaloval v Rusku ČEZ, OMV a slovenský ZSE

Soudní dokumenty v Petrohradu potvrdily, že Kremlem ovládaný energetický gigant Gazprom podal žalobu proti české energetické společnosti ČEZ, rakouské OMV Gas Marketing & Trading a slovenské energetické skupině ZSE.

před 3 hodinami

před 3 hodinami

Černobylská jaderná elektrárna

Černobyl po 38 letech od výbuchu není mrtvou zónou. Životu se v okolí daří

Výbuch jaderné elektrárny Černobyl je vyjma shození atomových bomb za války dodnes největší jadernou katastrofou, se kterou se kdy lidstvo setkalo. Radioaktivní mrak po výbuchu, k němuž došlo 26. dubna 1986, zahalil celou Zemi a úřady byly nuceny evakuovat nejen nejbližší okolí elektrárny, ale i dvacetitisícové město Pripjať, dnes přezdívané jako město duchů. Nové výzkumy ale odhalují, že do radioaktivní zóny se postupně vrací život.  

před 3 hodinami

před 4 hodinami

před 4 hodinami

před 4 hodinami

před 4 hodinami

před 4 hodinami

před 5 hodinami

před 6 hodinami

před 6 hodinami

před 7 hodinami

před 7 hodinami

před 8 hodinami

před 8 hodinami

Školačky v Kutné Hoře rozrušila hodina s psycholožkou. Zasahovala záchranka

Neobvyklý incident se ve čtvrtek dopoledne stal na SOŠ a SOU řemesel v Kutné Hoře. Do školy museli přijet záchranáři kvůli kolapsu několika žákyň během intervence školní psycholožky ohledně špatných vztahů ve třídě. 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy