Ceuta (enkláva)

Lékaři bez hranic pomáhají migrantům

Pandemie covid-19 obrátila migrační trasy. Za cestu z Evropy se platí mnohem víc

Kvůli nemoci covid-19 se řada marockých či alžírských migrantů v předchozích dnech vrátila do své vlasti, pašerákům za to ale zaplatili více než za cestu opačným směrem, napsal dnes deník El País. Migranti, z nichž mnozí pobývali ve Španělsku ilegálně, přišli kvůli nouzovému stavu v této zemi o zdroj příjmů, protože se často živili pouličním prodejem.
Ceuta (enkláva)

Španělsko odstraňuje ostnaté dráty kolem enkláv v Africe, Maroko je naopak instaluje

Španělsko začalo tento týden odstraňovat ploty s ostnatým drátem na hranicích svých enkláv Ceuta a Melilla v Africe, informovala španělské média. Ostnaté dráty kritizovaly mnohé organizace, podle nichž jsou takové bariéry stejně neúčinné a migranti utíkající z Maroka do Evropy touto cestou se o ně často zraní. Maroko přitom na své části hranice u těchto enkláv letos instalovalo další ploty s ostnatým drátem.
Maroko

Maroko staví plot na hranici s Ceutou, Španělsko ten svůj s ostražitým drátem odstraní

Maroko v posledních týdnech instalovalo na své hranici se španělskou enklávou Ceuta plot s ostnatým drátem, který má zabránit nelegálnímu pronikání afrických migrantů na španělské území. Informoval o tom v úterý španělský deník El Mundo. Podle něj Maroko staví za peníze EU ploty tam, kde se je španělská vláda chystá odstranit. Migranti se totiž při přelézání plotu o ostnatý drát často zraní.
Uprchlíci, ilustrační foto

Útoky migrantů na Ceutu jsou stále brutálnější. Kolik stojí násilné překročení hranic?

Ceuta - Svět včera obletěla zpráva o dalších úspěšném průniku afrických migrantů přes španělské hranice s Marokem do španělské enklávy Ceuta. Španělská média původně spekulovala, že se jednalo o 200 migrantů, ve skutečnosti proniklo 115 migrantů. Číslo však kdykoliv může vystoupat neboť v Maroku se shromažďují další migranti, kteří doufají, že se i jim podaří dostat do Evropy. Podle informací španělského listu El Pais jejich touha je velmi výnosná pro místní pašeráckou mafii, která si účtuje 18 dolarů za možnost přeskočit ostnatý drát.

Aktuálně se děje

před 5 minutami

před 14 minutami

před 1 hodinou

před 2 hodinami

před 2 hodinami

před 3 hodinami

před 3 hodinami

před 4 hodinami

před 4 hodinami

před 5 hodinami

před 5 hodinami

před 6 hodinami

Joe Manchin

Manchin chce nahradit Bidena. Zvažuje kandidaturu za demokraty

Joe Manchin zvažuje opětovnou registraci za člena Demokratické strany a kandidaturu na prezidenta. Oznámila to v noci na neděli televize CNN s odvoláním na zdroje blízké tomuto v současnosti nezávislému senátorovi za stát Západní Virginie a jeho někdejšímu demokratickému guvernérovi.

před 6 hodinami

před 6 hodinami

před 7 hodinami

raketový systém Patriot

Ukrajina dostala od Německa třetí systém Patriot

Ukrajina posílila svou protivzdušnou obranu proti útokům ruských sil dalším systémem Patriot, který poskytlo Německo. Ve svém pravidelném večerním proslovu to v neděli řekl ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj.

před 7 hodinami

před 7 hodinami

před 8 hodinami

před 9 hodinami

před 10 hodinami

Kamala Harrisová chce být prezidentkou USA a porazit Trumpa

Americký prezident Joe Biden se v neděli vzdal své snahy o znovuzvolení pod rostoucím tlakem svých demokratických kolegů a podpořil viceprezidentku Kamalu Harrisovou jako kandidátku strany, která se v listopadových volbách utká s republikánem Donaldem Trumpem. Ta je připravena výzvu přijmout a porazit kandidáta republikánů.

Zdroj: Radek Novotný

Další zprávy