Matky

těhotenství

Surogátní mateřství: Vykořisťování žen, anebo vhodná alternativa pro neplodné páry a gaye?

Nemůžete otěhotnět, popřípadě donosit dítě? Tikají vám biologické hodiny? Chcete mít vlastní děti, popřípadě se vám nechce absolvovat zdlouhavý adopční proces? Pokud si na minimálně jednu z těchto otázek odpovíte ano, pak vás jistě napadne, zda nevyužít takzvaného náhradního mateřství. Kde ale narazíte? A nejedná se o obchod s lidmi? Na to odpověděl server Euronews.com.
Jiří Bláha (ANO)

Ženy na mateřské ztrácí pracovní návyky? Poslanec ANO svými slovy vyvolal bouři hněvu

Liberecký poslanec za hnutí ANO a pekař Jiří Bláha vzbudil značné pozdvižení v Poslanecké sněmovně při projednávání novely zákona, která zvyšuje výši rodičovského příspěvku. Podle Bláhy by maminky na rodičovské dovolené měli co nejdříve se vrátit do pracovního procesu, jinak prý ztratí pracovní návyky. Jeho slova ostře zkritizovala ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová (ANO) i jeho kolegyně z ANO, Jana Pastuchová a další, uvádí server Deník.cz.
Hitlerjugend v roce 1933

Proč jsou Němci "studení čumáci"?

Němci jsou příležitostně popisováni jako tzv. „studení čumáci“. Jejich odtažitost je podle psychologů do určité míry výsledkem výchovných programů, které prosazovali nacisté a které fungovaly i v poválečném období. Matky byly učeny, aby se chovaly rezervovaně ke svému dítěti. Podle psychologovu však taková výchova může vést k řadě psychických problémů.
Matky

Oficiálně stanovený minimální důchod? Polsko zavádí příspěvky pro zasloužilé matky

Polské ženy, které vychovaly čtyři a více dětí a nechodily kvůli tomu do práce, budou nově dostávat od státu oficiálně stanovený minimální důchod ve výši 1100 zlotých (6580 korun), zatímco nyní nedostávají nic. Tento plán dnes schválila vláda národně-konzervativního Práva a spravedlnosti (PiS). Podle agentury Reuters jde o další krok, který má straně zajistit podporu před letošními parlamentními volbami.
těhotenství

Čeští lékaři operují miminka již v těle matky

Praha - Lékaři z Ústavu pro péči o matku a dítě v pražském Podolí operují miminka s vážnými zdravotními komplikacemi už v tělech matek. Zaměřují se hlavně na jednovaječná dvojčata, kde se problémy objevují ve třetině těhotenství.
Narozená miminka

Noční můra všech matek. Jaké to je rodit v USA?

Londýn - Manželka britského prince Williama vévodkyně z Cambridge před pár dny porodila chlapce. Událost byla přenášena takřka na živo televizními kamerami a celý svět tak mohl sledovat nedočkavé davy, jež obklopily londýnskou nemocnici St. Mary´s. Dítě i matka jsou naštěstí v pořádku.
Ilustrační foto

Matky vysmívající se otcům do očí: Podívejte se na zarážející příklady

Praha - Soudy podle europoslance za KDU-ČSL Tomáše Zdechovského zcela neodůvodněně nadržují matkám a tolerují se jím dokonce i obcházení nařízení soudů. Znamená to i výrazně sníženou možnost vymahatelnosti práva pro otce. Ve zprávě, kterou Zdechovský poskytl serveru EuroZprávy.cz, poukázal na dva případy otců a na to, jak některé matky z rozpadlých vztahů naprosto pohrdají soudy a jejich bezskrupulóznost nezná mezí.
Narozená miminka

Ve které zemi je být nejlepší matkou? Česko si nevede špatně

Praha – Kde na světě mají ženy nejlepší podmínky pro to, aby se staly matkami? Organizace Save the Children každoročně sestavuje tabulku zemí, podle několika různých kritérií, včetně dětské a mateřské úmrtnosti a výše příjmu. Evropské země tabulce dominují, nejhůře je na tom pak Somálsko.
Tomáš Zdechovský /KDU-ČSL/

Shnilý systém produkuje příživníky. Zdechovský volá po změně

Praha – Současný systém může nahrávat příživníkům a podvodníkům. Týká se to především matek samoživitelek, které ale fakticky samoživitelkami nejsou. Nebýt vdaná, to je celkem jednoduchý způsob, jak získávat štědřejší podporu od státu, varuje europoslanec Tomáš Zdechovský.

Aktuálně se děje

včera

včera

včera

Vladimír Růžička s hokejovým týmem ČR 2010, autor: Jarba

Vladimír Růžička se domluvil na prvním zahraničním angažmá. Bude trénovat na Slovensku

Bývalého reprezentačního trenéra Vladimír Růžička čeká nová výzva v podobě prvního zahraničního angažmá. Mluvilo se totiž o jeho odchodu do Slovanu Bratislava a tyto spekulace zesílily poté, co jej druholigový klub Ústí nad Labem nahradil Jiřím Mertou, jak oznámilo ve čtvrtek vedení Severočechů. Růžička tak měl díky tomu umetenou cestu do Bratislavy, což se nakonec potvrdilo.

včera

včera

včera

Ilustrační fotografie.

ČEPS koupila NET4GAS, který provozuje plynovody na českém území

Státní společnost ČEPS v pátek podepsala kupní smlouvu na nákup společnosti NET4GAS Holdings, která je výlučným držitelem licence pro přepravu plynu přes české území. Nákup ve středu schválila vláda, dokončení transakce podléhá souhlasu regulačních orgánů.

včera

včera

Fotbal, ilustrační fotografie

Karviná sáhla po osvědčeném jméně. Po dvou a půl letech se do klubu vrací kouč Jarábek

Poté, co se v Karviné nedávno rozloučili s dosavadním trenérem Tomášem Hejduškem, se dočasným trenérem na jeden zápas 9. kola stal Lubomír Luhový. Ani on ale zatím náladu v karvinské kabině nikterak nezlepšil, když se Slováckem o posledním víkendu prohrál slezský celek 0:2. Nyní by měl zlepšit tuto náladu zkušený šedesátiletý slovenský stratég Juraj Jarábek.

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

Rusové provedli raketový útok na Mykolajiv, tempo útočných akcí na frontě se snižuje

Ruští útočníci podnikli dnes ráno raketový útok na Mykolajiv a zasáhli infrastrukturu na okraji města. Odborníci z Institutu pro studium války (ISW) si ale všimli, že Rusové v poslední době snížili tempo útočných akcí na linii Kupjansk-Svatove-Kreminna.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy