Covid-19 se začíná šířit i v subsaharské Africe, Egypt do konce března ruší lety

Epidemie nového koronaviru se začíná šířit i v subsaharské Africe, která byla až doposud méně zasažená než zbytek světa. Podle informací agentury AP je nyní přítomnost koronaviru potvrzená v nejméně 30 z 54 afrických zemí.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Ilustrační foto
doporučujeme

Nejvíce postiženou zemí v regionu je zatím Jihoafrická republika, která hlásí přes 60 případů infekce. Většina z nakažených cestovala v nedávné době do zahraničí. Místní úřady varovaly před krizí, pokud se virus začne šířit v hustě zalidněných oblastech, kde žijí lidé s nižšími příjmy.

Stav veřejné zdravotní nouze dnes kvůli obavám z šíření koronaviru vyhlásil Súdán. Velmi znepokojivé je potvrzení prvního případu nákazy v Somálsku, napsala agentura AP. Test potvrdil přítomnost koronaviru u jednoho ze čtyř somálských občanů, kteří se minulý týden vrátili z Číny a byli v karanténě. Somálsko má po téměř třech desetiletích ozbrojeného konfliktu jeden z nejslabších zdravotních systémů na kontinentu. První případy také ohlásila Tanzanie, Libérie a Benin.

Vláda Jihoafrické republiky podle agentury AP zakázala vstup do země občanům nejrizikovějších zemí, jako je Itálie, Írán, Jižní Korea, Německo, Španělsko, Spojené státy, Čína nebo Británie, a shromáždění nad 100 osob. Epidemie koronaviru by mohla těžce dopadnout na místní ekonomiku, na které se významně podílí mimo jiné cestovní ruch.

Přes dvacet případů nákazy novým koronavirem má také Senegal. Letecký dopravce Air Senegal na šířící se epidemii reagoval přerušením leteckého spojení se Španělskem a Marokem.

Zatím 15 případů infekce eviduje Burkina Faso, další ze zemí v západní části afrického kontinentu. Země uzavřela všechny školy a školky a omezila všechna veřejná i soukromá shromáždění lidí. Prvních šest případů nákazy má také Ghana.

Velmi přísná opatření přijala Rovníková Guinea, která o víkendu zaznamenala prvního nakaženého. Místní vláda zakázala shromáždění nad deset osob a zrušila autobusovou dopravu. Rovníková Guinea také výrazně omezila kontakt s ostatními zeměmi, mezinárodní letecké spojení zajišťuje pouze jeden let jednou za dva týdny. Tři případy koronaviru zaregistrovala také Keňa a rozhodla se na dva týdny uzavřít hranice.

Loading...
Vstupte do diskuze (1)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Polovina subsaharské Afriky má stále šanci zpomalit šíření viru

26.03.2020 20:06 Polovina subsaharské Afriky má stále šanci zbrzdit šíření koronaviru, čas na zavedení nutných kroků…

V Africe je přes 2400 případů koronaviru. Kongo izoluje metropoli, JAR…

25.03.2020 16:50 Aktualizováno První případy koronaviru na svém území ohlásily Mali a Guinea-Bissau. Afrických zemí, které…

Súdánský ministr obrany zemřel při mírových jednáních

25.03.2020 14:04 Súdánský ministr obrany generál Džamál Addín Umar dnes zemřel v hlavním městě sousedního Jižní…

Povstalci z Boko Haram zabili téměř 100 vojáků v Čadu

25.03.2020 07:43 Nejméně 92 čadských vojáků přišlo o život při útoku islamistů z radikálního uskupení Boko Haram,…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama