Covid-19 se začíná šířit i v subsaharské Africe, Egypt do konce března ruší lety

Epidemie nového koronaviru se začíná šířit i v subsaharské Africe, která byla až doposud méně zasažená než zbytek světa. Podle informací agentury AP je nyní přítomnost koronaviru potvrzená v nejméně 30 z 54 afrických zemí.

Ilustrační foto
doporučujeme

Nejvíce postiženou zemí v regionu je zatím Jihoafrická republika, která hlásí přes 60 případů infekce. Většina z nakažených cestovala v nedávné době do zahraničí. Místní úřady varovaly před krizí, pokud se virus začne šířit v hustě zalidněných oblastech, kde žijí lidé s nižšími příjmy.

Stav veřejné zdravotní nouze dnes kvůli obavám z šíření koronaviru vyhlásil Súdán. Velmi znepokojivé je potvrzení prvního případu nákazy v Somálsku, napsala agentura AP. Test potvrdil přítomnost koronaviru u jednoho ze čtyř somálských občanů, kteří se minulý týden vrátili z Číny a byli v karanténě. Somálsko má po téměř třech desetiletích ozbrojeného konfliktu jeden z nejslabších zdravotních systémů na kontinentu. První případy také ohlásila Tanzanie, Libérie a Benin.

Vláda Jihoafrické republiky podle agentury AP zakázala vstup do země občanům nejrizikovějších zemí, jako je Itálie, Írán, Jižní Korea, Německo, Španělsko, Spojené státy, Čína nebo Británie, a shromáždění nad 100 osob. Epidemie koronaviru by mohla těžce dopadnout na místní ekonomiku, na které se významně podílí mimo jiné cestovní ruch.

Přes dvacet případů nákazy novým koronavirem má také Senegal. Letecký dopravce Air Senegal na šířící se epidemii reagoval přerušením leteckého spojení se Španělskem a Marokem.

Zatím 15 případů infekce eviduje Burkina Faso, další ze zemí v západní části afrického kontinentu. Země uzavřela všechny školy a školky a omezila všechna veřejná i soukromá shromáždění lidí. Prvních šest případů nákazy má také Ghana.

Velmi přísná opatření přijala Rovníková Guinea, která o víkendu zaznamenala prvního nakaženého. Místní vláda zakázala shromáždění nad deset osob a zrušila autobusovou dopravu. Rovníková Guinea také výrazně omezila kontakt s ostatními zeměmi, mezinárodní letecké spojení zajišťuje pouze jeden let jednou za dva týdny. Tři případy koronaviru zaregistrovala také Keňa a rozhodla se na dva týdny uzavřít hranice.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Válečný zločinec Kosiah stanul před soudem, podle žaloby se dopustil i…

03.12.2020 13:39 Ve Švýcarsku dnes začal soudní proces s bývalým velitelem liberijských povstalců Alieuem Kosiahem.…

Etiopie zpřístupní stát Tigraj pro humanitární pomoc, podepsala dohodu s…

02.12.2020 15:18 Etiopie a OSN dnes podepsaly dohodu, která umožní dodávky humanitární pomoci do severoetiopského…

OSN požaduje přístup k uprchlíkům v etiopském Tigraji

01.12.2020 14:10 Úřad vysokého komisaře OSN pro uprchlíky (UNHCR) dnes vyzval etiopské úřady, aby umožnily přístup k…

Keňa tento měsíc eviduje nejvíce nakažených od začátku pandemie

30.11.2020 19:40 Listopad byl pro Keňu nejkrizovější měsíc od března, kdy se tam začala šířit koronavirová nákaza.…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama