Islamisté z hnutí Šabáb terorizují Keňu. Při přestřelce zemřely čtyři děti

Čtyři žáci základní školy byli zabiti poté, co se na východě Keni dostali do přestřelky mezi policií a údajnými ozbrojenci ze somálské islamistické milice Šabáb. Informoval o tom dnes sever BBC. Zřejmě tak podle něj pokračuje zvýšená aktivita islamistů v Keni, kteří v neděli při přepadení letecké základny na jihu země zabili tři Američany. Současný pokus o proniknutí na jinou základnu, kde byli přítomni britští vojáci, skončil neúspěšně.

Přidejte svůj názor 3 komentáře

Terorismus
doporučujeme

Ozbrojenci napadli kontrolní stanoviště policie na silnici mezi městy Garissa a Dadaab. Když děti z přilehlé internátní školy slyšely střelbu, v panice se rozprchly a některé se dostaly do dráhy střel. Podle agentury Reuters policie dva útočníky zabila.

K útoku se dosud nikdo nepřihlásil, podle BBC však místní obyvatelé zaznamenali v regionu islamisty z Šabábu a nahlásili to úřadům. Ty údajně na hrozící nebezpečí nereagovaly.

Při útoku Šabábu na keňskou základnu Manda Air Field na pobřeží u somálské hranice zahynul v neděli jeden voják a dva civilní zaměstnanci armády Spojených států. Kromě toho útočníci zničili dvě letadla, dva vrtulníky a několik vozidel. Podle keňské armády se útok podařilo odrazit a zahynulo při něm nejméně pět islamistů. Podle anonymního zdroje Reuters vyslaly USA v reakci do Keni dalších 50 vojáků.

Policie ve stejný den v jiné části země zatkla tři muže, kteří se snažili proniknout na britskou základnu Laikipia. Neúspěšný pokus prozradily bezpečnostní kamery. Zatčení byli předáni příslušníkům jednotky pro boj proti terorismu, uvedla policie.

Loading...
Vstupte do diskuze (3)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Válka, kterou již nelze ignorovat. Evropa se konečně probudila, soudí…

22.01.2020 22:01 Aktualizováno NÁZOR - V uplynulých devíti letech Libye přestala být suverénní zemí, konstatuje Daniel R. DePetris…

Otřesné fotky ze zoo: Na kost vychrtlí lvi, jeden uhynul. Lidé se bouří

21.01.2020 07:21 V zoo v súdánském Chartúmu uhynula lvice, která patřila k pětičlenné skupině mimořádně…

Mrak nejistoty nad Libyí. Berlínská konference toho moc nevyřešila, píšou…

20.01.2020 13:05 Berlínská konference k Libyi byla malým krokem směrem k ukončení konfliktu mezi jednotkami polního…

Vleklý konflikt v Libyi: Zbrojní embargo nestačí. Vyšle EU vojáky?

20.01.2020 11:01 Kontrolu dodržování zbraňového embarga v Libyi, na němž se v neděli v Berlíně dohodli lídři…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama