Piráti přepadli řeckou loď a unesli čtyři námořníky

Řecký ropný tanker Elka Aristotle dnes nedaleko břehů Toga na západě Afriky přepadli piráti a unesli čtyři členy jeho posádky. S odkazem na vyjádření námořnictva Toga a řeckých úřadů o tom informovala agentura Reuters. Oblast Guinejského zálivu u Beninské zátoky je kvůli působení pirátů považována za jednu z nejnebezpečnějších na světě.

Ilustrační foto
doporučujeme

Piráti na loď zaútočili, když byla zhruba 18 kilometrů od přístavu Lomé, hlavního města Toga. Dva z unesených jsou Filipínci, jeden je Řek a poslední pochází z Gruzie. Podle místního námořnictva utrpěl při přepadení střelné zranění jeden z příslušníků bezpečnostní služby plavidla.

Incident potvrdila i společnost European Product Carriers, která tanker provozuje. Řecké úřady uvedly, že věc pozorně sledují. Přepadení se stalo jen dva dny poté, co piráti v sousedním Beninu zaútočili na norské plavidlo a unesli devět členů jeho posádky.

Počty pirátských útoků v posledních letech celosvětově klesají. Guinejský záliv je však podle Mezinárodního úřadu pro námořní dopravu (IMB) stále vysoce rizikovou oblastí. Stalo se tam 72 procent všech přepadení a únosů lodí, které IMB registruje. Za nebezpečné se považují vody v blízkosti Nigérie, Guineje, Toga, Beninu a Kamerunu. Většinu lidí tam unášejí nigerijští piráti, kteří se snaží získat výkupné za propuštění zajatců.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Etiopská armáda obkličuje metropoli regionu Tigraj. Hodlá zaútočit,…

23.11.2020 17:06 Aktualizováno Etiopská armáda dnes oznámila, že její síly se stahují kolem správního střediska regionu Tigraj na…

Macron viní Rusko a Turecko z podpory bojkotu Francie v Africe

20.11.2020 14:57 Francouzský prezident Emmanuel Macron obvinil Turecko a Rusko, že podněcují protifrancouzské nálady…

Španělská strana požaduje referendum o Západní Sahaře, v oblasti roste…

19.11.2020 15:58 Menší španělská vládní strana žádá, aby se Madrid výrazněji zasadil o uspořádání referenda o…

Velcí bílí žraloci záhadně zmizeli u břehů Jižní Afriky, vědci mají nové…

19.11.2020 08:35 Za zmizení velkých bílých žraloků v některých částech jihoafrického pobřeží zřejmě mohou kosatky…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama