Piráti

YouTube

YouTube v Německu nemusí vydat IP adresy filmových pirátů

Portál YouTube musí filmovým společnostem poskytnout poštovní adresy a jména lidí, kteří na jeho webu zveřejní pirátské kopie filmů, naopak jejich telefonní čísla, e-maily nebo IP adresy vydat nemusí. Dnes o tom rozhodl německý Spolkový soud (BGH).
KSČM

KSČM ve volbách neuspěla. Filip chce analýzu, viníkem je prý i epidemie

Levice v letošních volbách propadla. Předseda KSČM Vojtěch Filip označil volební výsledek strany v senátních a krajských volbách za velkou ztrátu. Komunisté získali zastupitele pouze ve čtyřech krajích, do druhého kola senátních voleb nepostoupil žádný z jejich kandidátů. Filip v České televizi řekl, že stranu nyní čeká nejkritičtější období.
Volby, ilustrační foto

Dva bloky, které maximalizují zisky. Plány opozice dostávají reálné obrysy

Další volební období se chýlí ke konci a příští rok budou Češi opět rozhodovat o novém složení Poslanecké sněmovny. Opoziční strany se v boji proti vládnímu hnutí ANO Andreje Babiše, které zatím v předvolebních průzkumech jasně vede, snaží zformovat dvě koalice. Nejslibněji to zatím vypadá mezi STAN a Piráty.
ODS

Opozice vyzývá vládu, aby lépe informovala o koronaviru

Pět opozičních stran vyzvalo dnes vládu, aby pravdivě informovala o zásobách ochranných prostředků a jejich dodávkách zdravotníkům a pracovníkům v dalších profesích. Veřejnost by měla také vědět, jak se může situace v Česku vyvíjet a jaká budou opatření. Výzvu a požadavky dnes novinářům společně představili šéfové TOP 09, ODS, Pirátů, STAN a lidovců.
Ministerstvo zemědělství

Piráti chtějí, aby vláda upravila strategii Lesů ČR. Ministerstvo zemědělství prý zamlčuje fakta

Pirátská strana vyzvala premiéra Andreje Babiše (ANO), aby vrátil ministerstvu zemědělství k dopracování strategii státního podniku Lesy ČR. Dokument obsahuje sérii podstatných vad a nesrovnalostí, uvedla dnes strana v tiskové zprávě. Piráti kritizují i způsob předložení dokumentu, který má vláda zařazen v části programu pro informaci a zpětně by měl platit od loňského září do konce roku 2024.
Ilustrační foto

Piráti přepadli řeckou loď a unesli čtyři námořníky

Řecký ropný tanker Elka Aristotle dnes nedaleko břehů Toga na západě Afriky přepadli piráti a unesli čtyři členy jeho posádky. S odkazem na vyjádření námořnictva Toga a řeckých úřadů o tom informovala agentura Reuters. Oblast Guinejského zálivu u Beninské zátoky je kvůli působení pirátů považována za jednu z nejnebezpečnějších na světě.
Václav Klaus mladší

Klaus ml. vyletěl. Podal si Šimrala kvůli tomuto dopisu

Další vlna studentských stávek za zlepšení klimatu proběhla po světe 20. září. Vít Šimral, pražský pirátský radní pro školství, požádal ředitele škol, aby dětem omluvili neúčast ve výuce. Radní nepochybuje, že žáci zameškanou látku doženou. Poslance Václava Klause (Trikolóra) dopis rozčilil.
Piráti

Piráti unesli u Kamerunu evropské a asijské námořníky

V Guinejském zálivu u pobřeží Kamerunu byl dnes unesen blíže neurčený počet evropských a asijských námořníků . S odkazem na sdělení nejmenovaného zdroje z kamerunského námořnictva o tom informovala agentura AFP. Únos mají na svědomí zřejmě piráti.
Česká pirátská strana

Praha 11 má nového starostu. Stal se jím Jiří Dohnal z Pirátů

Starostou Prahy 11 byl dnes zvolen Jiří Dohnal z Pirátů. Ve veřejné volbě jej podpořilo 28 ze 42 přítomných zastupitelů. Při volbě měl dva protikandidáty, z Hnutí pro Prahu 11 (HPP11) a SPD. Zastupitelstvo městské části na dnešním zasedání, které je už čtvrté od říjnových voleb, zvolilo ještě místostarosty a radní. Jižní Město je poslední městskou částí, kde po říjnových volbách dosud nebylo zvoleno nové vedení. Praha 11, v níž žije 77.600 obyvatel, je na jihu hlavního města. Městská část zahrnuje katastrální území Chodova a Hájů.
Ivan Bartoš

Světová média se opět věnují Česku. Zaujali je Piráti

Česká pirátská strana se ve srovnání s dalšími evropskými Piráty vymyká dlouhodobě rostoucí politickou podporou. V nadcházejících volbách do Evropského parlamentu mají slušnou šanci na úspěch a Ivan Bartoš v průzkumech vychází jako druhý nejdůvěryhodnější český politik. Toho všeho si všímá prestižní zahraniční server.

Aktuálně se děje

včera

Influencer zemřel po živém vysílání na síti, kdy soupeřil s kolegou v pití lihoviny.

Influencer zemřel po živém vysílání soutěže v pití čínského alkoholu

Influencer „Sanqiange“ (nebo-li „Brother Three Thousand“ "Bratr tři tisíce") byl nalezen mrtev jen několik hodin poté, co se v živém streamu účastnil soutěže s jiným influencerem, což zahrnovalo pití Baijiu, čínského likéru s normální hladinou alkoholu 30 až 60 procent. Informovala o tom CNN s odvoláním na Shangyou News.

včera

včera

Sociální síť Facebook a Twitter

Twitter ustoupil od kodexu EU o dezinformacích

Americká společnost Twitter se podle eurokomisaře pro vnitřní trh Thierryho Bretona rozhodla nepřistoupit k naplňování unijního kodexu o dezinformacích. Nicméně, jak uvedla agentura Reuters, to nezbavuje provozovatele sociální sítě Twitter povinností v této oblasti. Toto oznámení přišlo v pátek pozdě večer.

Aktualizováno včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

Alois Hadamczik, český hokejový trenér

Jalonen tuší, že národní tým mohl hrát lépe. Hadamczik žádá vysvětlení

Po čtvrtečním konci ve čtvrtfinále v pátek přistáli v Praze svěřenci kouče Kariho Jalonena. Ten v rozhovoru přiznal, že jeho tým mohl mít na víc než na konečné osmé místo, což je nejhorší umístění českého týmu na MS v historii. Nyní se podle všeho může Jalonen začít strachovat o pozici, jelikož se už šéf českého hokeje Alois Hadamczik nechal slyšet, že bude po něm žádat vysvětlení neúspěchu. A není sám, kdo je po tomto turnaji rozčarován. Ozval se totiž také věčný kritik poměrů v českém hokeji a zároveň majitel Pardubic Petr Dědek. 

včera

včera

včera

Občanský průkaz

Konec rodných čísel: ČR chce platit miliardy za zrušení něčeho, co po desetiletí bezproblémově funguje. Jde o IT lobby, která chce snadné peníze daňového poplatníka

Česko chce být v řadě věcí jako Dánsko nebo Švédsko. Ale když už v něčem jako tyto země je, konkrétně v bezproblémovém používání rodných čísel v úředním styku, tak si vážně pohrává s myšlenkou přestat být jako Dánsko či Švédsko – a ještě za to zaplatit miliardy. Komentuje situaci ekonom Lukáš Kovanda.

včera

včera

včera

včera

včera

včera

NATO vyzvalo k deeskalaci v Kosovu, Srbsko je k roli aliance kritické

NATO v sobotu vyzvalo Kosovo k deeskalaci a hledání řešení konfliktu prostřednictvím dialogu. V pátek začaly ozbrojené střety mezi kosovskou policií a etnickými Srby, kteří se snažili nedávno zvoleným zástupcům zabránit v převzetí úřadů v několika obcích na severu země. 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy