Při útoku na armádní základnu v Africe zahynuly desítky vojáků

Při úterním útoku ozbrojenců na armádní pozici na západě Nigeru přišlo o život 71 vojáků. Předchozí zprávy agentur večer potvrdilo nigerské ministerstvo obrany. Podle něj bylo také při útoku 12 vojáků zraněno a několik dalších se pohřešuje.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Niger
doporučujeme

Jde o nejtěžší ztráty nigerijských ozbrojených sil za poslední roky. Jak velká byla skupina útočníků a jaké měla cíle, ale zatím není jasné. V minulosti se k útoku na stejném místě přihlásila organizace Islámský stát (IS).

Armáda oznámila, že cílem útoku byl post v oblasti Inates, která leží v blízkosti maliské hranice. "Útočníci přijeli v desetičlenných a menších skupinách na motocyklech. Obklíčili základnu a zaútočili na ni (v úterý) v 19:25" místního času i SEČ, uvedly zdroje agentur.

Útok byl nakonec odražen, ozbrojenci také ztratili několik desítek mužů, ale na místo musely být přizvány armádní posily. "Teroristé ostřelovali základnu minomety a granáty. Oběti zemřely hlavně při explozích munice a pohonných hmot," sdělil bezpečnostní zdroj agentury AFP.

Silně ozbrojení útočníci nejspíš přijeli z Mali. Totéž místo bylo cílem útoku také 1. července a o život tehdy přišlo 18 nigerských vojáků. K akci se tehdy přihlásili teroristé z IS.

Úřad prezidenta Mahamadoua Issoufoua oznámil, že prezident předčasně ukončil účast na bezpečnostní konferenci v Egyptě a vrací se kvůli útoku domů.

Chudý Niger je stejně jako okolní státy Mali a Burkina Faso útočištěm islamistických radikálů, kteří působí na západě Afriky. Jihovýchod Nigeru sužují rovněž výpady nigerijské radikální organizace Boko Haram.

Loading...
Vstupte do diskuze (1)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Počet případů koronaviru v Africe překročil 10 tisíc, obětí je 500. WHO má…

08.04.2020 15:05 Počet případů nákazy koronavirem v Africe překročil 10.000. Pandemie nemoci covid-19 zde má také na…

Blízký východ má šanci posílit boj s koronavirem, tvrdí WHO

07.04.2020 16:42 Každodenní nárůst v počtu lidí nakažených koronavirem v blízkovýchodních státech je znepokojující,…

Svatba v době koronaviru: Nevěsta a ženich skončili v poutech

06.04.2020 17:05 Poněkud nečekaný vstup do manželství zažil o víkendu jeden pár v Jihoafrické republice, když se na…

Ve Rwandě objeven masový hrob z dob genocidy, může v něm být až 30 tisíc…

06.04.2020 16:19 Ve Rwandě se našel masový hrob, ve kterém by podle místních úřadů mohlo být až 30.000 mrtvých,…

Související:

Právě se děje

Další zprávy