Tunisko vyšetřuje teroristický útok. Vyslechnuto 43 lidí, sedm z nich bylo zatčeno

Tuniská policie zatkla v souvislosti s vyšetřováním nedělního teroristického útoku na policisty sedm lidí. Agentura AFP informovala, že od neděle bylo vyslechnuto 43 lidí a sedm z nich bylo zatčeno. Islámští radikálové u přístavu Súsa pobodali dva policisty, z nichž jeden zemřel. Tři radikály pak policie zabila.

Tunisko
doporučujeme

V neděli ráno muži autem najeli do policistů v letovisku Kantáví, které je severně od Súsy, a pak na ně zaútočili noži. Jednoho vážně zranili, druhého zabili. Podle dnešního oznámení ministerstva vnitra je stav raněného stabilizovaný. Policie hned po útoku radikály pronásledovala a tři zabila. Podle dnešních informací byli útočníci zřejmě čtyři.

zdroj: YouTube

K výslechu byla předvedena i manželka jednoho z nich a svého muže před vyšetřovateli označila za mučedníka. Dále policie předvedla k výslechu dva bratry jednoho z útočníků a člověka, který je podezřelý, že skupinu k akci najal.

V trojici zabitých radikálů byla dvojčata a muž pocházející ze Siljány na severu Tuniska. Policejní mluvčí dnes informaci o čtvrtém útočníkovi nevyvrátil ani nepotvrdil. Nikdo z útočníků nemá policejní záznam, ale podle mluvčího byla dvojčata prostřednictvím facebooku v kontaktu se zdroji v zahraničí spojovanými s pumovými i ozbrojenými útoky.

Nedaleko místa nedělního incidentu se před pěti lety odehrál nejhorší teroristický útok v dějinách země. Na pláži a u bazénu hotelu v Kantáví 26. června 2015 postřílel tuniský mladík 38 lidí, z toho 30 Britů. V důsledku toho pak výrazně poklesl zájem zahraničních turistů o cesty do této země, která se ale postupně začala z důsledků atentátu zotavovat.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Jihoafrická mutace koronaviru je nakažlivější o padesát procent

19.01.2021 07:39 Nová mutace koronaviru odhalená poprvé loni v říjnu v Jihoafrické republice nezpůsobuje závažnější…

Tunisané u příležitosti výročí pádu bin Alího vyšli do ulic. Policie…

17.01.2021 13:37 Tuniská policie použila slzný plyn, aby rozehnala násilné protesty, které se v několika městech…

Útok islamistů v Nigérii vyhnal stovky lidí z domovů

16.01.2021 18:28 Nigerijští vojáci i stovky místních obyvatel museli uprchnout poté, co islamističtí povstalci…

Žlutá zimnice: Snížení dávky vakcíny může při epidemiích pomoci zachránit…

16.01.2021 08:32 Proti žluté zimnici se dá bojovat jedině prevencí. Na nemoc totiž neexistuje lék. Jedna dávka…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama