Tunisko vyšetřuje teroristický útok. Vyslechnuto 43 lidí, sedm z nich bylo zatčeno

Tuniská policie zatkla v souvislosti s vyšetřováním nedělního teroristického útoku na policisty sedm lidí. Agentura AFP informovala, že od neděle bylo vyslechnuto 43 lidí a sedm z nich bylo zatčeno. Islámští radikálové u přístavu Súsa pobodali dva policisty, z nichž jeden zemřel. Tři radikály pak policie zabila.

Tunisko
doporučujeme

V neděli ráno muži autem najeli do policistů v letovisku Kantáví, které je severně od Súsy, a pak na ně zaútočili noži. Jednoho vážně zranili, druhého zabili. Podle dnešního oznámení ministerstva vnitra je stav raněného stabilizovaný. Policie hned po útoku radikály pronásledovala a tři zabila. Podle dnešních informací byli útočníci zřejmě čtyři.

zdroj: YouTube

K výslechu byla předvedena i manželka jednoho z nich a svého muže před vyšetřovateli označila za mučedníka. Dále policie předvedla k výslechu dva bratry jednoho z útočníků a člověka, který je podezřelý, že skupinu k akci najal.

V trojici zabitých radikálů byla dvojčata a muž pocházející ze Siljány na severu Tuniska. Policejní mluvčí dnes informaci o čtvrtém útočníkovi nevyvrátil ani nepotvrdil. Nikdo z útočníků nemá policejní záznam, ale podle mluvčího byla dvojčata prostřednictvím facebooku v kontaktu se zdroji v zahraničí spojovanými s pumovými i ozbrojenými útoky.

Nedaleko místa nedělního incidentu se před pěti lety odehrál nejhorší teroristický útok v dějinách země. Na pláži a u bazénu hotelu v Kantáví 26. června 2015 postřílel tuniský mladík 38 lidí, z toho 30 Britů. V důsledku toho pak výrazně poklesl zájem zahraničních turistů o cesty do této země, která se ale postupně začala z důsledků atentátu zotavovat.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Právníci OSN vyzývají Nigérii, aby nepopravila zpěváka kvůli "rouhačské…

28.09.2020 18:26 Právní experti Organizace spojených národů žádají Nigérii, aby propustila 22letého zpěváka, který…

U Libye se převrátil člun s migranty, 16 lidí zemřelo

25.09.2020 20:02 Nejméně 16 migrantů směřujících do Evropy utonulo ve Středozemním moři, když se u libyjského…

Čad pozastavil žádost o zapsání Čadského jezera do UNESCO, dá přednost ropě

24.09.2020 14:08 Čad stáhl svou žádost o zařazení Čadského jezera na seznam světového dědictví UNESCO. Země se totiž…

Začarovaný kruh týrání. Libye není pro migranty navrácené z moře bezpečná,…

24.09.2020 10:21 Tisíce uprchlíků zadržených při pokusu dostat se do Evropy a vrácených do Libye zmizelo ze…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama