Z věznice v Nigérii uteklo po útoku přes 1800 vězňů

Více než 1800 vězňů dnes uprchlo z věznice na jihovýchodě Nigérie, kterou přepadli neznámí útočníci. Informovala o tom agentura AFP s odvoláním na nigerijské vězeňské úřady.

Věznice, ilustrační fotografie
doporučujeme

Útok se stal ve státě Imo. "V noci na dnešek kolem 2:15 místního času věznici ve městě Owerri přepadli neidentifikovaní ozbrojenci, kteří pustili na svobodu 1844 zadržovaných," řekl mluvčí nigerijské vězeňské služby Francis Enobore.

"Svědci viděli, jak k věznici přijelo v pickupech velké množství ozbrojenců, okamžitě zaútočili na její zaměstnance a vyhodili do povětří hlavní vchod," dodal.

Sousední stát Abia vyhlásil po útoku, který je označován za největší v moderní historii země, od 22:00 do 6:00 noční zákaz vycházení. Útok odsoudil nigerijský prezident Muhammadu Buhari, který jeho strůjce nazval "teroristy" a "anarchisty".

Stát Imo se nachází v bývalém nezávislém regionu Biafra, kde působí separatistické hnutí za vytvoření nezávislého státu Biafra (IPOB). Hnutí nedávno zveřejnilo videonahrávky nové milice ESN, na nichž jsou vidět desítky, možná i stovky bojovníků při výcviku. Skupina ale odmítla, že by měla s útokem na věznici cokoli společného.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Zadluženost a veřejné finance mnoha zemí budí obavy. Analytik nabádá k akci

08.04.2021 00:01 NÁZOR - Mezinárodní měnový fond (MMF) nadále chová naději ohledně výhledu rozvíjejících se tržních…

Suezským průplavem proplula plavidla čekající na uvolnění Ever Given

03.04.2021 15:03 Aktualizováno Suezským průplavem proplula už všechna plavidla, která tam čekala od minulého týdne, kdy tuto…

V Mali zabili čtyři vojáky OSN, působí tam i česká armáda

03.04.2021 08:01 Radikální islamisté při útoku na tábor mírových sil na severu Mali zabili čtyři vojáky mise OSN z…

Extremistka s miminem se odpálila při protiteroristické operaci v Tunisku

02.04.2021 12:43 Při protiteroristických operacích v tuniských horách se odpálila sebevražedná atentátnice se svým…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama