Biden se o vítězství dozvěděl od vnuček, Trump hrál zrovna golf

Když americká média označila Joea Bidena příštím americkým prezidentem, nacházel se demokrat zrovna ve svém domově ve státu Delaware. Šťastnou zprávu se přitom dozvěděl jako první od svých vnuček, napsala televize CNN s odkazem na sdělení činitelů jeho kampaně. Agentura AFP pak označila za paradox to, že Trumpa zpráva o předpokládaném vítězství jeho soka zastihla na golfovém hřišti, kde podle mnohých kritiků trávil za své prezidentství příliš mnoho času.

Joe Biden, prezident USA
doporučujeme

Biden ve svém domově ve státu Delaware strávil většinu dlouhého čekání na výsledek amerických voleb. Krátce poté, co jej televize CNN a agentura AP označily za předpokládaného vítěze, poslala jeho nejstarší vnučka Naomi na twitter fotografii, na níž je smějící se 77letý demokrat vidět v objetí své rodiny.

Trump v sobotu opustil poprvé od úterních voleb Bílý dům, aby si zahrál partii golfu na jednom ze svých hřišť ve městě Sterling ve Virginii nedaleko Washingtonu. Prezident přitom vyrazil nehledě na to, že se každou hodinou očekávalo, že média vyhlásí Bidena vítězem díky jeho náskoku v klíčové Pensylvánii.

Hlas Ameriky (VOA) uvedl, že Trump díky své nepřítomnosti zřejmě přišel o nadšený řev, který po ohlášení médií spustily stovky příznivců Bidena, jež se sešly před Bílým domem. Někteří z nich přitom měli připravené transparenty s nápisy jako "Pryč s Trumpem" nebo "Máš padáka!", což je věta, kterou Trump proslul jako hvězda televizní reality show The Apprentice.

Prezidentův tým ještě v době Trumpova pobytu na hřišti zveřejnil prohlášení, v němž Bidenovo vítězství zpochybnil a slíbil, že v příštím týdnu bude dál soudně bojovat o zvrácení výsledků. Ty stále označuje za podvodné, ačkoliv je podle většiny amerických médií takové tvrzení nepodložené.

Trump se pak vydal na cestu zpět do Bílého domu, který bude muset zřejmě definitivně opustit k 20. lednu, kdy by měl být uveden do funkce jeho předpokládaný nástupce. Na hlavě měl bílou čepici s proslulým heslem Make America Great Again (Vraťme Americe její velikost), podle svého oficiálního kalendáře neměl již naplánované žádné akce. Na twitteru si pak jen znovu postěžoval na údajné volební podvody, přičemž sociální síť jeho prohlášením velice rychle označila za sporné.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Úřady vyšetřují lékaře Maradony. Je podezřelý ze zabití, policie u něj…

29.11.2020 20:57 Aktualizováno Argentinské úřady podezírají osobního lékaře fotbalové legendy Diega Maradony Leopolda Luqueho ze…

Fauci chce karanténu pro Američany, kteří o Díkuvzdání cestovali. New York…

29.11.2020 19:41 Američané, kteří tento týden o svátku Díkůvzdání cestovali, by se měli nechat testovat na…

Biden vyhrál ve Wisconsinu, potvrdil přepočet hlasů. Náskok nad Trumpem…

29.11.2020 18:42 V americkém státě Wisconsin dnes skončilo přepočítávání voličských hlasů, o což požádal prezident…

Trump v rozhovoru s Fox News napadl soudní systém, volby hodlá dál…

29.11.2020 18:00 Americký prezident Donald Trump přiznal, že bude těžké dostat obvinění z volebních podvodů k…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama