Biden se po více než dvou měsících objevil na veřejnosti

Pravděpodobný demokratický vyzyvatel Donalda Trumpa v amerických prezidentských volbách Joe Biden se dnes poprvé po více než dvou měsících objevil na veřejnosti. Při příležitosti Dne obětí války položil květinový věnec u vojenského památníku nedaleko svého bydliště ve státu Delaware.

Joe Biden
doporučujeme

Podle agentury AP je to první náznak toho, že 77letý Biden svou kampaň kvůli obavám z koronaviru už nepovede jen z domova jako dosud.

Někdejší viceprezident v administrativě Baracka Obamy přišel s věncem z bílých květin a obličejem zahaleným rouškou k památníku amerických obětí ozbrojených konfliktů, kterému se v tichosti poklonil. O záměru nikoho předem neinformoval a tak na něj v parku nečekali žádní příznivci.

Biden se naposledy na veřejnosti objevil 15. března při debatě se svým tehdejším soupeřem o demokratickou nominaci Bernie Sandersem. Kvůli pandemii koronaviru pak narychlo zrušil veškerá svá veřejná vystoupení a příznivce oslovoval jen ze studia, které si zřídil ve svém domě. Uvedl také, že ven vychází se svou ženou jen při procházkách či vyjížďkách na kole.

Pro Bidena představují omezení přijatá kvůli pandemii větší překážku, než pro jeho soupeře, domnívá se agentura AFP. Ačkoliv 73letý Trump musel kvůli pandemii zrušit svoje proslulé volební mítinky, měl možnost oslovovat veřejnost téměř každodenně prostřednictvím hojně sledovaných tiskových konferencí Bílého domu.

Činitelé Bidenovy kampaně tvrdí, že se chystají postupně obnovit obvyklé předvolební aktivity svého kandidáta, včetně osobních návštěv v takzvaných bitevních státech, kde je výsledek voleb značně nepředvídatelný. Kvůli obavám o zdraví pracovníků štábu však chtějí postupovat pomalu a řídit se radami zdravotnických expertů a úřadů.

Trump, který tlačí na rychlé zrušení restrikcí v jednotlivých státech, zatím neobnovil svoje volební shromáždění, nicméně z Bílého domu již vyrazil několikrát. O tomto víkendu byl na Floridě, kde hrál v jednom ze svých klubů golf. Jeho demokratičtí protivníci toho okamžitě využili a prezidenta kritizovali za trávení času na golfovém hřišti, zatímco se počet zemřelých s covidem-19 v USA blíží k hranici 100.000.

Prezident dnes navštívil při příležitosti Dne obětí války vojenské pohřebiště v Arlingtonu nedaleko Washingtonu a památník ve městě Baltimore. Ve středu plánuje opět výjezd na Floridu, kde by měl sledovat start rakety nesoucí americké astronauty v Mezinárodní vesmírné stanici (ISS).

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

V USA znovu padl denní rekord, hlásí přes 65.000 nakažených

10.07.2020 14:39 Aktualizováno Spojené státy znovu překonaly rekord v nárůstu počtu nakažených koronavirem za 24 hodin, když do…

Bolsonaro má další starosti. Cenzura, stěžuje si syn po odhalení falešných…

10.07.2020 12:40 Desítky účtů, které měly zacílit na odpůrce krajně pravicového brazilského prezidenta Jaira…

Scrabble se potýká s rasismem. Některá slova nejspíš ve hře skončí

10.07.2020 11:11 Po vlnách protestů proti rasové nerovnosti v USA i ve světě se severoamerické sdružení deskové hry…

V USA roste poptávka po testech na koronavirus, na výsledky se čeká i déle…

10.07.2020 09:32 Ve Spojených státech při sílící epidemii covidu-19 absolvují testy na koronavirus statisíce lidí…

Související:

Právě se děje

Další zprávy