CNN si posvítila na Trumpa: Hurikán? Prezident hraje golf

Americká televize CNN dnes vyčetla prezidentu Donaldu Trumpovi, že se dostatečně nevěnuje nebezpečí, které východnímu pobřeží USA hrozí s příchodem hurikánu Dorian. Dnešní den, který je v USA Svátkem práce, Trump strávil ve svém golfovém středisku ve Virginii. Na svém oblíbeném twitteru ale situaci sledoval a podle Bílého domu udržoval kontakt s ohroženými oblastmi.

Donald Trump
doporučujeme

Dorian o víkendu a dnes zasáhl Bahamy a nejméně do čtvrtka má ohrožovat východní pobřeží USA od Floridy po Severní Karolínu. Síla větru se snižuje a na hurikánové stupnici přiřadili dnes meteorologové Dorianovi čtvrtý místo dosavadního pátého stupně. Mimořádné nebezpečí ale podle Národního střediska pro hurikány trvá.

Trump sváteční dny obvykle tráví na svém letovisku Mar-a-Lago na Floridě, ale areál musel být kvůli ohrožení hurikánem o víkendu evakuován. Prezident proto podle novinářů akreditovaných v Bílém domě dnes dopoledne místního času (odpoledne SELČ) přijel do svého Národního golfového klubu ve virginském Sterlingu. Podle CNN Trump od příchodu do Bílého domu v lednu 2017 strávil celkem už 227 dnů na některém ze svých golfových hřišť.

Ze zpráv médií ale vyplývá, že ohrožení východního pobřeží bere prezident na vědomí. Právě bojem s nebezpečným živlem ve čtvrtek odůvodnil zrušení své cesty do Polska, kde se v neděli připomínalo 80. výročí vypuknutí druhé světové války. Telefonicky se dnes spojil s republikánským floridským guvernérem Ronem DeSantisem. Podle guvernéra se Trump hrozícímu nebezpečí "plně věnuje" a je ve spojení s federálními, státními i okresními úředníky. Pro stát Georgia dnes Trump potvrdil vyhlášení stavu ohrožení.

Informace o postupu hurikánu publikuje Trump i na twitteru, kde si ale dnes spíš vyřizoval účty s liberálním tiskem. Největším nepřítelem Ameriky nejsou demokraté ani republikánští přeběhlíci, ale lživá média, napsal prezident. Podle některých amerických novinářů se ale naopak omylům během hurikánové krize nevyhnul sám Trump.

Národní středisko pro hurikány muselo o víkendu důrazně dementovat Trumpův twitterový vzkaz, podle něhož má Dorian ničivě zasáhnout i Alabamu. Tak hluboko do vnitrozemí podle expertů hurikán nezasáhne. Prezident rovněž na twitteru napsal, že si není jist, že by někdy o hurikánu o maximální síle pěti stupňů slyšel. Během jeho úřadování v Bílém domě ale takový hurikán postihl USA už čtyřikrát, upozornila CNN.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Kampaň v USA vrcholí. Trump a Biden se střetnou v první debatě, témata…

29.09.2020 15:48 Okamžik s velkou mírou rizika, ale i jedinečná šance pro oba kandidáty oslovit pět týdnů před…

Na severu Kalifornie vypukly nové požáry: Zahynuli tři lidé, plameny ničí…

29.09.2020 10:36 Masové evakuace, značné materiální škody a také oběti na životech přinesly v posledních dvou dnech…

Covid-19 patří mezi nejvážnější hrozby pro veřejné zdraví: Obětí už je…

29.09.2020 09:04 Aktualizováno Celosvětový počet úmrtí s onemocněním covid-19 překonal hranici jednoho milionu. Vyplývá to z…

Muž držel rukojmí ve městě Salem: Vyjednávání se nezdařilo, zemřelo…

29.09.2020 08:16 Ve městě Salem, hlavním městě amerického státu Oregon, zemřelo při zásahu policie během střelby…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama