CNN si posvítila na Trumpa: Hurikán? Prezident hraje golf

Americká televize CNN dnes vyčetla prezidentu Donaldu Trumpovi, že se dostatečně nevěnuje nebezpečí, které východnímu pobřeží USA hrozí s příchodem hurikánu Dorian. Dnešní den, který je v USA Svátkem práce, Trump strávil ve svém golfovém středisku ve Virginii. Na svém oblíbeném twitteru ale situaci sledoval a podle Bílého domu udržoval kontakt s ohroženými oblastmi.

Přidejte svůj názor 4 komentáře

Donald Trump
doporučujeme

Dorian o víkendu a dnes zasáhl Bahamy a nejméně do čtvrtka má ohrožovat východní pobřeží USA od Floridy po Severní Karolínu. Síla větru se snižuje a na hurikánové stupnici přiřadili dnes meteorologové Dorianovi čtvrtý místo dosavadního pátého stupně. Mimořádné nebezpečí ale podle Národního střediska pro hurikány trvá.

Trump sváteční dny obvykle tráví na svém letovisku Mar-a-Lago na Floridě, ale areál musel být kvůli ohrožení hurikánem o víkendu evakuován. Prezident proto podle novinářů akreditovaných v Bílém domě dnes dopoledne místního času (odpoledne SELČ) přijel do svého Národního golfového klubu ve virginském Sterlingu. Podle CNN Trump od příchodu do Bílého domu v lednu 2017 strávil celkem už 227 dnů na některém ze svých golfových hřišť.

Ze zpráv médií ale vyplývá, že ohrožení východního pobřeží bere prezident na vědomí. Právě bojem s nebezpečným živlem ve čtvrtek odůvodnil zrušení své cesty do Polska, kde se v neděli připomínalo 80. výročí vypuknutí druhé světové války. Telefonicky se dnes spojil s republikánským floridským guvernérem Ronem DeSantisem. Podle guvernéra se Trump hrozícímu nebezpečí "plně věnuje" a je ve spojení s federálními, státními i okresními úředníky. Pro stát Georgia dnes Trump potvrdil vyhlášení stavu ohrožení.

Informace o postupu hurikánu publikuje Trump i na twitteru, kde si ale dnes spíš vyřizoval účty s liberálním tiskem. Největším nepřítelem Ameriky nejsou demokraté ani republikánští přeběhlíci, ale lživá média, napsal prezident. Podle některých amerických novinářů se ale naopak omylům během hurikánové krize nevyhnul sám Trump.

Národní středisko pro hurikány muselo o víkendu důrazně dementovat Trumpův twitterový vzkaz, podle něhož má Dorian ničivě zasáhnout i Alabamu. Tak hluboko do vnitrozemí podle expertů hurikán nezasáhne. Prezident rovněž na twitteru napsal, že si není jist, že by někdy o hurikánu o maximální síle pěti stupňů slyšel. Během jeho úřadování v Bílém domě ale takový hurikán postihl USA už čtyřikrát, upozornila CNN.

Loading...
Vstupte do diskuze (4)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

USA vyšlou vojáky do Saúdské Arábie. Válka s Íránem je na spadnutí?

21.09.2019 12:40 Aktualizováno Šéf Bílého domu Donald Trump schválil vyslání amerických vojáků do Saúdské Arábie a Spojených…

Princ Andrew čelí obvinění. Zneužil mě v koupelně a ložnici, tvrdí…

21.09.2019 12:04 Pětatřicetiletá Američanka obviňuje britského prince Andrewa, že ji coby 17letou dívku zneužil.…

Největší klimatická stávka v dějinách. Dorazily čtyři miliony lidí, chlubí…

21.09.2019 09:25 Více než čtyři miliony lidí se podle mladé švédské ekologické aktivistky Grety Thunbergové zapojily…

Podezřelý telefonát na Ukrajinu. Co žádal Trump od Zelenského?

21.09.2019 07:49 Nadějný demokratický uchazeč o Bílý dům Joe Biden vyzval amerického prezidenta Donalda Trumpa, aby…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama