Facebook zvažuje zákaz politických reklam k volbě prezidenta USA

Společnost Facebook zvažuje zavedení zákazu politických reklam na své sociální síti ve dnech před volbami prezidenta Spojených států, které budou 3. listopadu. Informovala o tom dnes agentura Bloomberg s odvoláním na zdroje informované o záměrech společnosti.

Facebook používají miliardy lidí
doporučujeme

O takovém případném zákazu se teprve diskutuje, rozhodnutí ještě nepadlo, sdělili podle agentury lidé, kteří nechtěli být jmenováni. Společnost nebude zprávu komentovat, reagoval podle agentury Reuters mluvčí Facebooku.

Zastavení reklam by mohlo sloužit jako obrana proti klamavému obsahu souvisejícímu s volbami, který se naplno šíří, když se lidé chystají k volbám. Na druhé straně by nicméně takový zákaz mohl poškodit kampaně vyzývající k účasti ve volbách, nebo omezit schopnost kandidátů široce reagovat na nejnovější zprávy či nové informace, poznamenal Bloomberg.

Společnost Facebook byla kritizována za to, že reklamy politiků vyjmula z kontroly faktického obsahu zveřejňovaných příspěvků. Sociální síť Twitter loni u sebe politické reklamy zakázala, Facebook ale trvá na tom, že nechce politický projev omezovat.

Vedení kampaně demokratického prezidentského kandidáta Joea Bidena zatím na žádost o komentář k informaci Bloombergu nereagovalo. Nicméně minulý měsíc zveřejnilo otevřený dopis šéfovi Facebooku Marku Zuckerbergovi, v němž společnost vyzvalo, aby prověřovala fakta obsažená v politických reklamách ve dvou týdnech před konáním voleb.

Komentář ke zprávě zatím neposkytla ani kampaň republikánského kandidáta Donalda Trumpa, konstatoval Reuters.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Pět milionů nakažených v Latinské Americe, pandemie ještě nedosáhla vrcholu

03.08.2020 14:58 Aktualizováno V Latinské Americe se potvrdilo už téměř pět milionů nakažených koronavirem SARS-CoV-2, což je více…

Požáry v Kalifornii se dál šíří. Tisíce evakuovaných, plameny pohltily…

03.08.2020 14:21 Evakuace nařízená tisícům lidí v jižní Kalifornii kvůli rozsáhlému lesnímu požáru v horách východně…

Volby v USA: Biden opět navyšuje náskok. Texas ohlásil historickou účast

03.08.2020 11:45 Joe Biden za poslední týden opět navýšil náskok v klíčových státech na Donalda Trumpa. V porovnání…

USA tříští debaty o otroctví. Nutné zlo, nebo zákaz výuky?

03.08.2020 09:22 Nová historická analýza toho, jak otroctví formovalo americké politické, sociální a ekonomické…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama