Fauci varoval Senát: V USA by mohlo být až 100 000 nakažených denně

Pokud bude pokračovat současný trend pandemie covidu-19 v USA, mohla by země brzy registrovat až 100.000 nově infikovaných lidí za den. Na jednání v Senátu to dnes řekl epidemiolog a člen krizového štábu Bílého domu pro boj s koronavirem Anthony Fauci.

Anthony Fauci
doporučujeme

Uznávaný odborník rovněž poznamenal, že se Spojené státy nemohou spoléhat na to, že bude objevena účinná vakcína. Vyzval jednotlivé státy ke spolupráci, napsala agentura Reuters.

"Myslím, že je důležité říci vám a americké veřejnosti, že se velmi obávám toho, že situace může být velmi špatná," řekl Fauci. Při zachování současného tempa šíření nákazy by jej nepřekvapilo, kdyby nově nakažených brzy přibývalo denně v šesticiferných hodnotách. V současné chvíli je denní přírůstek nakažených asi 40.000.

Spojené státy zažívají nový rozmach nákazy po týdnech klesající tendence pandemie a uvolňování ochranných opatření. Nejlidnatější státy Kalifornie a Texas i další hlásí rekordní počty nově infikovaných, řada místních samospráv proto znovu zavádí některá omezení společenského života či nařizuje nošení roušek.

"Je mimořádně důležité mít k dispozici bezpečnou a účinnou vakcínu pro každého v této zemi," řekl epidemiolog. Dodal však, že "není žádná záruka", že taková vakcína bude k dispozici. Američané proto podle něj musí spolupracovat a šíření viru zabránit společným úsilím.

Spojené státy jsou v absolutních číslech nejhůře zasaženou světovou zemí, registrují již bezmála 2,7 milionů pozitivních nálezů SARS-CoV-2, komplikacím spojeným s covidem-19 tam podlehlo již přes 129.000 lidí.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Izrael a Spojené arabské emiráty učinily historický krok, prohlásil Biden

13.08.2020 21:17 Izrael a Spojené arabské emiráty učinily historický krok směrem k urovnání sporů na Blízkém východě…

Washington má dohodu SAE s Izraelem za historický moment

13.08.2020 21:15 Aktualizováno Jako "obrovský" krok správným směrem a "historický" moment dnes hodnotili nejvyšší představitelé…

USA zakážou soukromé charterové lety na Kubu, oznámil Pompeo

13.08.2020 20:41 Spojené státy se chystají zakázat soukromé charterové lety mezi USA a Kubou. Na twitteru to dnes…

NYT: Skutečná bilance epidemie v USA už přesáhla 200 tisíc mrtvých

13.08.2020 19:15 Skutečný počet úmrtí způsobený epidemií covidu-19 ve Spojených státech je vyšší než 200.000. Píše…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama