Kuba opět vítá turisty, po několika měsících přistálo první letadlo z ciziny

Výstup na červený koberec čekal v pátek na turisty, kteří přiletěli na Kubu s letadlem společnosti Air Canada. Bylo to první letadlo s turisty po několika měsících. Přílet je vnímán jako nadějný signál pro desítky tisíc propuštěných zaměstnanců v odvětví volného času, zavřené malé podniky i obyvatele ostrova obecně, které zasáhla koronavirová krize, uvedla agentura Reuters.

Ilustrační foto
doporučujeme

Kuba je vysoce závislá na dovozu. Kvůli tvrdým americkým sankcím a pandemii nemoci covid-19 se však dostala do vážné krize a nedostatku.

Letadlo přistálo na letišti na ostrově Cayo Coco, oblíbené destinaci s množstvím turistických rezortů. Kanadské aerolinky plánují létat na Kubu jednou týdně a od příštího měsíce dvakrát týdně.

Kuba kvůli pandemii zavřela svá letiště v březnu. Některé hotely v izolovaných letoviscích, jako je Cayo Coco, jsou otevřené a fungují podle mezinárodních hygienických předpisů. Zatím však není jasné, kdy umožní Kuba návrat zahraničním turistům také do Havany či dalších měst.

Na Kubě se podařilo z velké části z vládnou pandemii. V současné době se snaží dostat pod kontrolu nové ohnisko v Havaně, spolu s dalšími menšími ohnisky v několika provinciích. Země zatím ohlásila téměř 4300 případů covidu-19 a zhruba 100 úmrtí.

Kanada má již dlouhou dobu velký podíl na počtu turistů v zemi. Loni Kubu navštívilo 4,2 milionu turistů, z toho 1,1 milionu z Kanady. Příjmy z turistiky loni činily 2,6 miliardy USD (58,1 miliardy Kč).

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Česko mění mapu cestovatele. Kanárské ostrovy budou v kategorii vysoce…

11.09.2020 15:41 Při návratu z Rumunska nově nebude od pondělí nutná karanténa či negativní test na onemocnění covid…

Expedice Tatra kolem světa 2 se protáhne a prodraží, v Íránu nastal zádrhel

10.09.2020 15:33 Expedice Tatra kolem světa 2 se kvůli koronaviru protáhne zřejmě o rok, z tříleté cesty tak bude…

Do Německa s karanténou? Zvažuje se vyřazení Česka ze seznamu bezpečných…

04.09.2020 13:06 Aktualizováno Německo zvažuje, že by lidé z Prahy či celé České republiky museli při příjezdu do pětidenní…

Do Maďarska smějí občané zemí V4 s testem na koronavirus, Evropská komise…

01.09.2020 16:55 Aktualizováno Občané zemí visegrádské čtyřky (V4), tedy Češi, Poláci a Slováci, budou moci i po dnešku vstoupit…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama