Kuba opět vítá turisty, po několika měsících přistálo první letadlo z ciziny

Výstup na červený koberec čekal v pátek na turisty, kteří přiletěli na Kubu s letadlem společnosti Air Canada. Bylo to první letadlo s turisty po několika měsících. Přílet je vnímán jako nadějný signál pro desítky tisíc propuštěných zaměstnanců v odvětví volného času, zavřené malé podniky i obyvatele ostrova obecně, které zasáhla koronavirová krize, uvedla agentura Reuters.

Ilustrační foto
doporučujeme

Kuba je vysoce závislá na dovozu. Kvůli tvrdým americkým sankcím a pandemii nemoci covid-19 se však dostala do vážné krize a nedostatku.

Letadlo přistálo na letišti na ostrově Cayo Coco, oblíbené destinaci s množstvím turistických rezortů. Kanadské aerolinky plánují létat na Kubu jednou týdně a od příštího měsíce dvakrát týdně.

Kuba kvůli pandemii zavřela svá letiště v březnu. Některé hotely v izolovaných letoviscích, jako je Cayo Coco, jsou otevřené a fungují podle mezinárodních hygienických předpisů. Zatím však není jasné, kdy umožní Kuba návrat zahraničním turistům také do Havany či dalších měst.

Na Kubě se podařilo z velké části z vládnou pandemii. V současné době se snaží dostat pod kontrolu nové ohnisko v Havaně, spolu s dalšími menšími ohnisky v několika provinciích. Země zatím ohlásila téměř 4300 případů covidu-19 a zhruba 100 úmrtí.

Kanada má již dlouhou dobu velký podíl na počtu turistů v zemi. Loni Kubu navštívilo 4,2 milionu turistů, z toho 1,1 milionu z Kanady. Příjmy z turistiky loni činily 2,6 miliardy USD (58,1 miliardy Kč).

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Počet Čechů cestujících do ciziny loni klesl o polovinu. Které destinace…

14.01.2021 13:20 I když se loni někteří Češi ani přes výrazný útlum cestovního ruchu navštěvování jiných zemí…

Konec drogové turistiky. Amsterdam hodlá zakázat cizincům vstup do…

08.01.2021 12:57 Amsterdam chce zahraničním turistům zakázat přístup do takzvaných coffeshopů a tím jim odepřít…

Britská muzea obdrží předměty z expedice polárníka Shackletona

05.01.2021 07:26 Britská vláda zakoupila sáně a vlajku použité na jedné z expedic objevitele Ernesta Shackletona k…

Německá zimní střediska se kvůli návalům zavírají před turisty, obdobný…

04.01.2021 14:45 Aktualizováno Některá zimní rekreační střediska v Německu kvůli návalům turistů z posledních dní zavírají…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama