Kuba se obává šíření COVID-19. Prezident zakázal vstup návštěvníkům z ciziny

Kuba od úterý kvůli koronaviru na jeden měsíc zakáže vstup návštěvníkům z ciziny do země. Oznámil to kubánský prezident Miguel Díaz-Canel. Vstup budou mít nadále povolen Kubánci a cizinci žijící na tomto karibském ostrově. Budou však muset projít dvoutýdenní karanténou.

Přidejte svůj názor 9 komentářů

Miguel Diaz-Canel
doporučujeme

Zahraniční návštěvníci budou moci Kubu opustit, povolen zůstane rovněž zahraniční obchod, napsala agentura Reuters.

Kuba je jednou z posledních zemí v regionu, která dosud kvůli koronaviru nezavedla nějakou formu omezení pohybu přes hranice. Prezident uvedl, že opatření by mělo zabránit přílivu nových případů ze zahraničí a umožnit zaměření pozornosti na odhalování případů v zemi a zastavení přenosu viru. Dodal, že restrikce mohou být v závislosti na situaci rozšířeny.

Turistický průmysl představuje pro Kubu důležitý zdroj příjmů, v posledních dnech již nicméně začalo zahraničních návštěvníků ubývat. "Letadla již pouze vyzvedávají návštěvníky, mnohá přilétají prázdná," uvedl kubánský premiér Manuel Marrero. Dodal, že všechny hotely by mohly přerušit provoz.

Kuba má podle údajů ministerstva zdravotnictví 21 potvrzených případů nákazy koronavirem, v deseti případech jde o cizince. Více než 700 lidí je kvůli podezření na nákazu hospitalizováno. Prvním případem úmrtí v důsledku koronaviru potvrzeným na Kubě se tento týden stal jedenašedesátiletý italský turista, napsala agentura Reuters.

Prezident vyzval Kubánce, aby začali omezovat společenské kontakty a vyhýbali se davům i cestování veřejnou dopravou ve špičce. "Vzhledem k povaze Kubánců je to něco velmi obtížného, ale je to velmi nutné," řekl. "Žádné polibky či objetí," dodal.

Loading...
Vstupte do diskuze (9)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Nárůst nakažených je masivní. Denně přibývá 100 000 případů, čísla jsou…

06.06.2020 22:19 Aktualizováno Pandemie koronaviru není na ústupu ani zdaleka. Naopak, v posledních týdnech počet nakažených strmě…

V Brazílii výrazně přibývá nakažených, vláda reviduje data

06.06.2020 21:06 V Brazílii už několik dní v řadě přibývá za den kolem 30.000 potvrzených případů nákazy koronavirem…

V Buffalu byli obviněni policisté,kteří zranili 75letého demonstranta

06.06.2020 18:27 Z ublížení na zdraví obvinili dnes dva policisty z amerického města Buffalo, kteří tento týden při…

V Minneapolisu chtějí kvůli Floydovi zákaz škrtících chvatů

06.06.2020 17:39 V americkém Minneapolisu se radnice chystá policii zakázat užívání škrtících chvatů poté, co místní…

Související:

Právě se děje

Další zprávy