Námořnictvo USA cvičně sestřelilo raketu ICBM střelou vypálenou z lodi +VIDEO

Americkému námořnictvu se poprvé podařilo sestřelit mezikontinentální balistickou raketu (ICBM) malou střelou vypálenou z lodi. S odkazem na vyjádření armády o tom píše server televize ABC News, podle nějž mají nyní USA další systém, kterým se mohou bránit například stále pokročilejším raketám vyvíjeným Severní Koreou.

USS Dewey
doporučujeme

Armáda vypálila cvičnou mezikontinentální raketu z Marshallových ostrovů v Oceánii; raketa uletěla tisíce kilometrů a mířila do vod mezi Havají a západním pobřežím USA. Bojová loď USS John Finn plula poblíž předpokládaného místa dopadu a vypálila střelu SM3, které se podařilo mezikontinentální raketu zasáhnout a zneškodnit.

zdroj: YouTube

Spojeným států se přitom dosud podařilo ICBM sestřelit jen s pomocí výrazně větších raket odpalovaných ze země, jež startují z Aljašky či Kalifornie. Zasažení mezikontinentální balistické rakety za letu je považováno za mimořádně složitý technický úkol, protože střela může při svém návratu na zem dosahovat rychlosti až osm kilometrů za sekundu. Jeden z představitelů americké armády nedávný úspěšný test označil za "milník".

Nově vyzkoušená schopnost americké armády by podle ABC mohla Spojeným státům poskytnout další ochranu před případnými hrozbami ze strany KLDR. Severní Korea totiž nedávno na vojenské přehlídce ukázala zřejmě největší mobilně odpalovanou mezikontinentální balistickou střelu na světě, která by mohla představovat ohrožení pro USA i jejich tichomořské spojence.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Šíření covidu v USA opět nabralo na síle, počty nakažených i mrtvých jsou…

04.12.2020 20:45 Aktualizováno Ve Spojených státech se nadále zrychluje šíření koronaviru a statistiky dosahují bezprecedentních…

Američtí zdravotníci pod náporem nemocných prosí guvernéry o pomoc

04.12.2020 19:25 Epidemie covidu-19 ve Spojených státech po týdnech nepříznivého vývoje nejeví známky zpomalování a…

Republikány rozdělují fámy o spiknutí před volbami v Georgii

04.12.2020 17:19 Americký prezident Donald Trump si ani měsíc po konci hlasování nepřestává stěžovat na …

Úřady vyšetřovaly kvůli korupci dva lidi z okolí Trumpa, zjistil list New…

04.12.2020 16:05 Vyšetřování amerického ministerstva spravedlnosti ohledně možných úplatků v Bílém domě výměnou za…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama