Požár cisterny v Kolumbii: Sedm mrtvých, desítky zraněných

Sedm lidí zemřelo a skoro pět desítek dalších se dnes zranilo při požáru cisterny s benzinem na severu Kolumbie. S odvoláním na místní úřady o tom informovala agentura AP. Stav 14 zraněných je velmi vážný. Cisterna vybuchla po dopravní nehodě v okamžiku, kdy se k ní seběhly desítky místních pro benzin.

Požár, ilustrační foto
doporučujeme

"Bohužel zemřelo sedm lidí, kteří uhořeli v místě exploze vozu. Máme informace o 49 popálených osobách, 14 jich bylo převezeno do Santa Marty," citoval deník El Espectador Fabiána Obispa, starostu obce Pueblo Viejo, kde se neštěstí stalo.

Podle policie řidič cisterny zřejmě usnul za volantem a havaroval. Na záběrech z místa, které zveřejnil mimo jiné deník El Tiempo, je vidět převrácené auto, kolem něhož s kanystry pobíhá několik desítek mužů. Vzápětí je na videu vidět exploze a požár. Na fotce ze sociálních sítí, kterou deník rovněž zveřejnil, je vidět i popálený muž, jemuž shořely šaty a který dál sleduje místo tragédie.

Na neštěstí reagoval i kolumbijský prezident Iván Duque, který vyjádřil soustrast pozůstalým a slíbil příčiny nehody vyšetřit. "Je to opravdu bolestná situace," uvedl prezident.

Někteří uživatelé sociálních sítí označili snahu místních o načerpání benzinu z cisterny za zoufalství, které mnozí Kolumbijci prožívají v souvislosti s pandemií nemoci covid-19. Město Pueblo Viejo má jednu z nejvyšších úmrtností v souvislosti s covidem-19, podle deníku El Tiempo takto zemřel i starostův otec.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Trump kritizoval další odbornici ze svého koronavirového štábu

03.08.2020 21:54 Americký prezident Donald Trump dnes na twitteru kritizoval odbornou členku svého krizového štábu…

Pentagon potvrdil dohodu o vyslání dalších 1000 vojáků do Polska

03.08.2020 21:38 Ministr obrany USA Mark Esper dnes uvedl, že Spojené státy budou udržovat na území Polska až 5500…

Pět milionů nakažených v Latinské Americe, pandemie ještě nedosáhla vrcholu

03.08.2020 14:58 Aktualizováno V Latinské Americe se potvrdilo už téměř pět milionů nakažených koronavirem SARS-CoV-2, což je více…

Požáry v Kalifornii se dál šíří. Tisíce evakuovaných, plameny pohltily…

03.08.2020 14:21 Evakuace nařízená tisícům lidí v jižní Kalifornii kvůli rozsáhlému lesnímu požáru v horách východně…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama