S Trumpovým postupem vůči Íránu nesouhlasí více než polovina Američanů

Většina Američanů po zabití íránského generála Kásema Solejmáního při americkém útoku nesouhlasí s postupem prezidenta Donalda Trumpa vůči Íránu a očekává válku s Íránem v blízké budoucnosti. Vyplývá to z průzkumu společnosti Ipsos, který v úterý zveřejnila agentura Reuters.

Přidejte svůj názor 3 komentáře

Donald Trump
doporučujeme

Z průzkumu vyplývá, že 53 procent Američanů nesouhlasí s Trumpovým počínáním vůči Íránu. To je o devět procentních bodů více než při obdobném průzkumu z poloviny prosince.

Američané se podle Ipsos nyní více obávají nebezpečí války s Íránem. Podle 41 procent Američanů je Írán pro USA "bezprostřední hrozbou", což je o 17 procentních bodů více než loni v květnu. Jedenasedmdesát procent Američanů se přitom domnívá, že Spojené státy budou ve válce s Íránem během několika příštích let. To je nárůst o 20 procentních bodů oproti loňskému květnu.

Zabití Solejmáního v posledních dnech značně vyhrotilo americko-íránské vztahy i celkovou situaci na Blízkém východě a v noci na dnešek vedlo k íránské odplatě formou raketového útoku na irácké vojenské základny, jichž využívají američtí a další zahraniční vojáci.

Loading...
Vstupte do diskuze (3)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Demokraté v Senátu bojují za odvolání Trumpa

22.01.2020 19:54 Aktualizováno V Senátu amerického Kongresu dnes začala další fáze soudní žaloby proti prezidentu Donaldu Trumpovi…

V New Yorku vypukl soud s producentem Weinsteinem, hrozí mu doživotí

22.01.2020 18:42 Aktualizováno Soud na newyorském Manhattanu dnes začal projednávat ostře sledovanou kauzu hollywoodského…

Guaidó naléhá na Evropu, Venezuela potřebuje podporu

22.01.2020 18:32 Venezuela potřebuje podporu evropských zemí, aby se zbavila současné diktatury ožebračující…

Trumpovu inauguraci doprovázely finanční machinace? Stát Washington podal…

22.01.2020 17:17 Washingtonská prokuratura obvinila inaugurační výbor, který v roce 2017 organizoval nástup Donalda…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama