Trump chce uspořádat zesnulému bratrovi smuteční obřad v Bílém domě

Robert Trump, který byl v poslední době několikrát hospitalizován, v sobotu zemřel v newyorské nemocnici ve věku 71 let. Americký prezident Donald Trump, který svého bratra den před smrtí navštívil, ohlásil, že páteční smuteční obřad se bude pravděpodobně konat v Bílém domě.

Bílý dům, Washington D.C., USA
doporučujeme

Podrobnosti o nemoci mladšího bratra amerického prezidenta Donalda Trumpa nebyly zveřejněny. Trump smutnou zprávu zveřejnil na Twitteru. „S těžkým srdcem sdílím zprávu, že můj úžasný bratr Robert dnes večer umřel poklidnou smrtí. Nebyl to jen můj bratr, ale také můj nejlepší přítel. Bude mi velmi chybět, ale znovu se shledáme. Jeho památka zůstane v mém srdci navždy. Roberte, miluji tě. Odpočívej v pokoji,” napsal Trump.

Robert Trump byl americký podnikatel a nejmladší z bratrů Trumpa. Byl manažerem firmy Trump Management Inc. a jedním ze dvou majitelů společnosti CertiPathx, která v roce 2019 získala vládní zakázku ve výši 33 milionů amerických dolarů. Byl také věrným zastáncem politické kariéry svého bratra.

Trump se začátkem roku oženil se svou dlouholetou partnerkou Ann Marie Pallanovou, která kdysi působila jako sekretářka ve společnosti Trump Organization.

Podle CNN Trump uvedl, že by bylo vhodné, aby jeho bratr měl malý obřad v Bílém domě. Podle slov Trumpa by byl nejvhodnější tento pátek. „Myslím, že by to pro něj byla velká čest, miloval naši zemi, byl by moc hrdý. Takže pravděpodobně se zde bude konat malý obřad v pátek dopoledne na počest mého bratra Roberta,“ řekl Trump na tiskové konferenci v Bílém domě.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Trump a Suga si telefonovali. Hodlají dál rozvíjet americko-japonské…

20.09.2020 16:50 Nový japonský premiér Jošihide Suga a americký prezident Donald Trump se při dnešním telefonickém…

USA jednostranně ohlásily obnovení sankcí OSN vůči Íránu. Může to vyvolat…

20.09.2020 10:23 Aktualizováno Vláda amerického prezidenta Donalda Trumpa v noci na dnešek jednostranně ohlásila obnovení všech…

USA mají historicky nejhorší reputaci. Příčinou je Trump a koronavirus,…

20.09.2020 09:40 Dle průzkumů se pověst Spojených států s nástupem Donalda Trumpa do funkce za poslední čtyři roky…

Vrah si odpykává doživotí. Po zabití spoluvězně pro sebe žádá trest smrti

20.09.2020 08:30 Vězeň, jenž si v americkém státě Indiana odpykává za vraždy dva doživotní tresty, požádal o trest…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama