Trump potěšil své stoupence před Bílým domem průjezdem limuzíny

Americký prezident Donald Trump dnes potěšil své stoupence poblíž Bílého domu pomalým průjezdem limuzíny, kterou odjížděl na golf. Informovaly o tom agentury AP a Reuters. Prezident v pátek naznačil, že se chystá dnešního shromáždění na svou podporu účastnit.

Donald Trump
doporučujeme

Týden poté, co přední americká média prohlásila demokrata Joea Bidena vítězem amerických prezidentských voleb, se v centru Washingtonu shromáždily stovky Trumpových skalních přívrženců, aby protestovaly proti výsledkům hlasování.

Demonstranti, stejně jako to opakovaně bez důkazů činil prezident, prohlašovali, že volby jim byly ukradeny. Trump přes projekce amerických médií odmítá uznat předpovídanou porážku a opakovaně napadá hodnověrnost hlasování. Jeho tým podal řadu žalob, z nichž některé již soudy zamítly a jiné čekají na projednání.

Dav lidí oslavoval pomalý průjezd prezidentské limuzíny ulicemi Washingtonu. Někteří stáli jen několik metrů od Trumpova vozidla, jiní vyjadřovali nadšení během souběžně s kolonou. Podle AP zaznívalo skandování: "USA, USA", "Zastavte krádež" či "Další čtyři roky!". Mnozí mávali americkými vlajkami a vyjadřovali svou nespokojenost s výsledkem sčítání hlasů.

Po průjezdu Náměstím svobody, kde manifestace pod názvem Million MAGA March (Milionový pochod MAGA) začala, se kolona odebrala do Trumpova golfového klubu ve Virginii. MAGA je akronymem ústředního motta Trumpova prezidentství: Make America Great Again (Vraťme Americe její velikost).

Demonstrace byla mohutně propagována na sociálních sítích. Úřady proto v předtuše vysoké účasti vyjadřovali obavu z možného střetu protestujících s Trumpovými odpůrci, kteří se již týdny scházejí poblíž Bílého domu. Policie uzavřela rozsáhlé oblasti hlavního města, vyhlásila rovněž nulovou toleranci k nošení zbraní na demonstraci.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Poslední, co pacienti s covidem před smrtí uvidí? Lékař netradičním videem…

01.12.2020 22:01 Aktualizováno K netradičnímu apelu na veřejnost se uchýlil Kenneth Remy, lékař z Missouri Baptist Medical Center…

Ministr spravedlnosti USA zpochybnil tvrzení o volebním podvodu

01.12.2020 21:49 Americké ministerstvo spravedlnosti podle svého šéfa Williama Barra nezaznamenalo důkazy o…

Dezinformacím o vakcíně na covid se navzdory snahám sociálních sítí daří

01.12.2020 17:50 Po devíti měsících pandemie má lidstvo na dohled vakcínu proti nemoci covid-19, za přílivu…

"Kdo nevolí, nejí." Madurův režim nutí lidi k účasti ve volbách i hrozbou…

01.12.2020 14:34 Venezuelská vláda autoritářského prezidenta Nicoláse Madura se snaží přimět obyvatele k účasti na…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama