Trump se brání impeachmentu, znásobil útoky proti demokratům

Americký prezident Donald Trump ve čtvrtek na předvolebním shromáždění v Minneapolisu znásobil útoky proti prezidentskému kandidátovi demokratů Joe Bidenovi, kterého obviňuje ze zneužití úřadu k ochraně podnikatelských aktivit jeho syna Huntera na Ukrajině. Biden starší měl podle Trumpa v roce 2016 chránit syna před vyšetřováním a vyhrožoval Kyjevu, že Washington jinak zastaví vojenskou pomoc Ukrajině.

Donald Trump
doporučujeme

"Bidenové zbohatli, zatímco Amerika byla okradena," prohlásil Donald Trump, který na adresu svých oponentů nešetřil ostrými výrazy. "Joe Biden byl dobrý viceprezident jen proto, že věděl, jak Baracku Obamovi vlézt do zadku," řekl prezident a jeho výrok se setkal s bouřlivým potleskem posluchačů.

Šéfka Sněmovny reprezentantů Nancy Pelosiová, která spustila proceduru ústavní žaloby Trumpa, je podle šéfa Bílého domu "doopravdy blbá".

zdroj: YouTube

Ústavní žaloba, takzvaný impeachment, se bude podle demokratů opírat o obvinění, že Trump koncem července v telefonátu s ukrajinským prezidentem Volodymyrem Zelenským naléhal na kyjevské úřady, aby kauzu Bidenů znovu prošetřily. Dosavadní vyšetřování vedené ukrajinskými prokurátory žádné prohřešky Huntera Bidena nezjistilo. Demokraté Trumpa obviňují, že chce zatáhnout Ukrajinu do volebního boje, aby zvýšil své šance na znovuzvolení.

"Demokraté chtějí zlikvidovat vaše hlasy, jako kdyby nikdy neexistovaly," řekl Trump v Minneapolisu svým stoupencům. "Chtějí zlikvidovat vaší budoucnost. Jejich drzý pokus svrhnout vládu se jim při volbách vymstí způsobem, který dějiny naší země ještě nepoznaly," prohlásil prezident.

Agentura AP napsala, že zatímco provinění Bidena mladšího, který byl na Ukrajině vyšetřován pro korupci, se nepotvrdilo, potomky Donalda Trumpa americký Kongres vyšetřuje pro podezření, že ve svých obchodních aktivitách těží z vysoké funkce svého otce. Impeachment chce prezident využít k mobilizaci svých stoupenců a vydává ho za projev boje mezi Bílým domem a "washingtonskou žumpou".

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Američané jsou stále svolnější k násilí po volbách

01.10.2020 21:41 V USA v posledních měsících vzrostl počet lidí, podle nichž by bylo opodstatněné uchýlit se k…

ANALÝZA: Klíčové momenty debaty Biden vs Trump. Kdo měl převahu?

01.10.2020 18:51 V úterý proběhla první prezidentská debata mezi současným prezidentem Donaldem Trumpem a jeho…

Prohlášení tří prezidentů: Trump, Putin a Macron žádají klid zbraní u…

01.10.2020 17:02 Aktualizováno Prezidenti Spojených států, Ruska a Francie požadují okamžité přerušení bojů mezi arménskými a…

Volby v USA: Biden těží z chaotického duelu. Podle průzkumů zvyšuje náskok…

01.10.2020 15:58 Výsledky několika nových průzkumů přináší po chaotickém televizním duelu s americkým prezidentem…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama