Trump se brání impeachmentu, znásobil útoky proti demokratům

Americký prezident Donald Trump ve čtvrtek na předvolebním shromáždění v Minneapolisu znásobil útoky proti prezidentskému kandidátovi demokratů Joe Bidenovi, kterého obviňuje ze zneužití úřadu k ochraně podnikatelských aktivit jeho syna Huntera na Ukrajině. Biden starší měl podle Trumpa v roce 2016 chránit syna před vyšetřováním a vyhrožoval Kyjevu, že Washington jinak zastaví vojenskou pomoc Ukrajině.

Přidejte svůj názor

Donald Trump
doporučujeme

"Bidenové zbohatli, zatímco Amerika byla okradena," prohlásil Donald Trump, který na adresu svých oponentů nešetřil ostrými výrazy. "Joe Biden byl dobrý viceprezident jen proto, že věděl, jak Baracku Obamovi vlézt do zadku," řekl prezident a jeho výrok se setkal s bouřlivým potleskem posluchačů.

Šéfka Sněmovny reprezentantů Nancy Pelosiová, která spustila proceduru ústavní žaloby Trumpa, je podle šéfa Bílého domu "doopravdy blbá".

zdroj: YouTube

Ústavní žaloba, takzvaný impeachment, se bude podle demokratů opírat o obvinění, že Trump koncem července v telefonátu s ukrajinským prezidentem Volodymyrem Zelenským naléhal na kyjevské úřady, aby kauzu Bidenů znovu prošetřily. Dosavadní vyšetřování vedené ukrajinskými prokurátory žádné prohřešky Huntera Bidena nezjistilo. Demokraté Trumpa obviňují, že chce zatáhnout Ukrajinu do volebního boje, aby zvýšil své šance na znovuzvolení.

"Demokraté chtějí zlikvidovat vaše hlasy, jako kdyby nikdy neexistovaly," řekl Trump v Minneapolisu svým stoupencům. "Chtějí zlikvidovat vaší budoucnost. Jejich drzý pokus svrhnout vládu se jim při volbách vymstí způsobem, který dějiny naší země ještě nepoznaly," prohlásil prezident.

Agentura AP napsala, že zatímco provinění Bidena mladšího, který byl na Ukrajině vyšetřován pro korupci, se nepotvrdilo, potomky Donalda Trumpa americký Kongres vyšetřuje pro podezření, že ve svých obchodních aktivitách těží z vysoké funkce svého otce. Impeachment chce prezident využít k mobilizaci svých stoupenců a vydává ho za projev boje mezi Bílým domem a "washingtonskou žumpou".

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Tohle už je přes čáru? Video z dílny stoupenců Trumpa vyvolalo zděšení

14.10.2019 12:33 Sdružení zpravodajů Bílého domu (WHCA) odsoudilo falešné video, které se promítalo v Miami na…

Ekvádorský prezident Moreno ustoupil protestům, Dekret 883 bude odvolán

14.10.2019 08:19 Prezident Ekvádoru Lenín Moreno odvolá balíček úsporných opatření, kvůli jehož zavedení zemí v…

"Nejsi náš prezident!" Na Haiti pokračují protesty. Trvají už měsíc, 17…

14.10.2019 07:34 Několikatýdenní protivládní protesty na Haiti v neděli pokračovaly další manifestací v metropoli…

Policista v Texasu zastřelil černošku skrz okno její ložnice, incident…

14.10.2019 07:28 V texaském Fort Worthu o víkendu bílý policista zastřelil 28letou černošku poté, co k jejímu domu…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama