Trump se na impeachment těší, své sesazení nečeká

Americký prezident Donald Trump uvítá, pokud s ním Sněmovna reprezentantů zahájí impeachment, tedy proces ústavní žaloby vedoucí k sesazení z funkce. V rozhovoru s televizí Fox News prohlásil, že nečeká, že by ho Senát z funkce odvolal. Právě Senát má v tomto procesu poslední slovo.

Přidejte svůj názor 3 komentáře

Donald Trump
doporučujeme

"Podle mě je velmi těžké vás sesadit, když nemají absolutně nic," řekl Trump na adresu sněmovních demokratů, kteří zjišťují, zda Trump v přístupu k Ukrajině překročil své pravomoci. Pokud prezidenta sněmovna obviní, bude se Trump těšit na proces v Senátu, který je pod kontrolou jeho republikánů. Ve sněmovně mají většinu demokraté.

zdroj: YouTube

Z dosavadních sněmovních výslechů amerických diplomatů a vládních činitelů vyplynulo, že Trump tlačil na Ukrajinu, aby otevřela vyšetřování jeho politického soka Joea Bidena.

Někteří svědci naznačili i možnou souvislost mezi vyšetřováním Bidena a americkou vojenskou pomocí Ukrajině. Trump překročení svých pravomocí odmítá a tvrdí, že od Ukrajiny nic nechtěl a vojenskou pomoc blokoval ve snaze přinutit Kyjev k protikorupčním opatřením.

Loading...
Vstupte do diskuze (3)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Děsivý nález. Na farmě bylo objeveno 50 mrtvých těl

15.12.2019 21:41 Aktualizováno Ve zmatcích drogové války se v Mexiku ztrácejí stále znovu lidé. V současnosti je jich pohřešováno…

Erdogan hrozí USA odvetou, ve hře je i uzavření strategické základny…

15.12.2019 21:12 Na případné americké sankce proti Turecku Ankara odpoví, ve hře je i možnost uzavření základny…

HIV na ústupu? Šíří se do míst, kde může způsobit katastrofu

15.12.2019 20:22 Aktualizováno Americký venkov není připraven na krizi šíření HIV pozitivních ve venkovských oblastech. Profesor…

Z USA byli tajně vyhoštěni čínští diplomaté, "zabloudili" na vojenskou…

15.12.2019 19:40 Spojené státy letos na podzim v tichosti vypověděly ze země dvojici činitelů z čínského…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama