Úřady v Panamě vyšetřují rituální vraždu sedmi lidí

Při náboženském obřadu, který prováděli příslušníci jedné domorodé komunity v Panamě, bylo zabito sedm lidí, z toho šest dětí a jedna těhotná žena. Místní úřady ve čtvrtek podle agentury AP informovaly, že se podařilo osvobodit dalších 14 lidí, kteří byli týráni, biti klacky a svazováni, aby se káli za své údajné hříchy. Případ se stal v autonomní indiánské rezervaci Comarca Ngőbe Buglé nedaleko karibského pobřeží.

Přidejte svůj názor

Ilustrační foto
doporučujeme

Vyšetřovatele na rituály upozornilo několik vesničanů, kteří se přišli léčit do místní nemocnice. Policisté poté na jedné z usedlostí v oblasti ve čtvrtek našli improvizovanou svatyni, která patřila málo známé sektě nazvané Nové boží světlo. "Uvnitř této stavby prováděli náboženský obřad. Lidé tam proti své vůli vězněni a byli týráni," řekl prokurátor Rafael Baloyes. "Cílem rituálů bylo je zabít, pokud se nezačnou kát ze svých hříchů," dodal. Uvnitř kostela vyšetřovatelé našli nahou ženu, nože, mačety a rituálně obětovanou kozu. Asi dva kilometry od svatyně policisté objevili čerstvě vykopaný hrob s těly pěti dětí, jejich těhotné matky a 17leté dívky ze sousedství.

Policie zadržela deset podezřelých, je mezi nimi i dědeček zavražděných dětí. Násilí prý vypuklo poté, co jeden z členů náboženské skupiny začal prohlašovat, že dostal vzkaz od boha. Obřady trvaly několik dnů.

Lidé při rituálech zranění museli být do nemocnice dopraveni vrtulníky, neboť místo obřadu se nacházelo v komplikovaném terénu a džungli. Podle agentury AP vše nasvědčuje tomu, že jak údajní pachatelé i jejich oběti pocházeli ze stejné domorodé komunity.

Zástupce místních úřadů sektu nazval "satanskou" a řekl, že je v rozporu s křesťanskou vírou rozšířenou v tomto regionu. Představitelé církve La Luz del Mundo (Světla světa), která je v oblasti zavedená, uvedli, že s případem nemají nic společného.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Dobrodruh Mike Hughes chtěl dokázat, že Země je plochá. Zahynul v raketě

23.02.2020 18:45 Aktualizováno Při pokusu o start podomácku vyrobené rakety na parní pohon zemřel v sobotu v Kalifornii muž, který…

Trump hodlá osobně podepsat mírovou dohodu s Tálibánem

23.02.2020 17:40 Americký prezident Donald Trump osobně podepíše plánovanou mírovou dohodu mezi Spojenými státy a…

Sanders s přehledem vyhrál primárky v Nevadě, slušný výsledek má Biden

23.02.2020 11:15 Aktualizováno Vermontský senátor Bernie Sanders podle předběžných výsledků s výrazným náskokem zvítězil ve…

Kuba směřuje ke změně režimu, míní režisér Pérez. Promluvil i o vztazích s…

23.02.2020 10:34 Kuba už udělala důležitý krok na cestě k jinému režimu tím, že má civilního prezidenta, domnívá se…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama