V Brazílii přibylo 892 mrtvých s koronavirem, nakazil se starosta Sao Paula

Brazílie v uplynulých 24 hodinách zaznamenala 892 mrtvých s nemocí covid-19 a nákaza koronavirem se tam potvrdila u dalších 21.704 lidí. S odvoláním na brazilské ministerstvo zdravotnictví to napsala agentura Reuters. Starosta Sao Paula Bruno Covas, který se léčí s rakovinou, mezitím v sobotu podle agentury AFP oznámil, že se u něj potvrdila nákaza koronavirem. Starosta uvedl, že nemá příznaky a v práci hodlá pokračovat z izolace.

Přidejte svůj názor

Covid-19 (koronavirus SARS-CoV-2), foto: Martin Sanchez
doporučujeme

V pátek Brazílie co do počtu úmrtí s koronavirem předstihla Británii a stala se po Spojených státech v tomto ohledu druhou nejvíce zasaženou zemí světa. Celkový počet zemřelých s koronavirem v této latinskoamerické zemi s posledními čísly vystoupil na 42.720, zatímco nákaza se tam potvrdila už u 850.514 lidí.

Starosta Sao Paula Covas, který od loňského roku bojuje s rakovinou, v sobotu na instagramu oznámil, že se u něj potvrdila nákaza koronavirem. "Dnes jsem byl pozitivně testován na koronavirus. Jsem v pořádku. Bez příznaků," napsal.

zdroj: YouTube

Starosta ve videu sdíleném na stejné sociální síti uvedl, že se u něj nákaza potvrdila při běžné prohlídce, v minulosti mu prý test vyšel čtyřikrát negativně.

"Vzhledem k tomu, že nemám symptomy, mi lékař doporučil, abych zůstal doma. Není důvod, abych složil funkci, budu schopen nadále vést jednání online, " uvedl 40letý starosta s tím, že doma bude deset dní.

Na začátku pandemie si Covas nechal podle AFP do kanceláře dovézt postel, aby byl v koronavirové krizi k dispozici 24 hodin denně. Loni v říjnu se u starosty potvrdila vážná rakovina trávícího traktu. Po několika cyklech chemoterapie zahájil 26. února imunoterapii, ve stejný den, kdy se ve dvanáctimilionovém Sao Paulu potvrdil první případ nákazy koronavirem v Brazílii. "Nikdy jsem neuvažoval o tom, že bych svůj post opustil, protože to lékaři nikdy nepovažovali za nutné," uvedl v rozhovoru s AFP před třemi týdny.

Stát Sao Paolo, jehož stejnojmenné hlavní město je nejlidnatějším a nejbohatším městem v Brazílii, je nejvíce zasažený pandemii. Nákaza koronavirem se tam dosud podle nejnovějších čísel potvrdila u 172.875 lidí a 10.581 zemřelo. Vzhledem ke klesajícímu počtu osob hospitalizovaných na jednotkách intenzivní péče, Covas ale tento týden schválil postupné otevírání obchodů.

Brazilský pravicový prezident Jair Bolsonaro nemoc covid-19 dlouhodobě bagatelizuje a preventivní opatření proti šíření koronaviru odmítá s tím, že ohrožují ekonomiku. Restrikce ve snaze omezit šíření nemoci zavedly jen jednotlivé státy brazilské federace.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Koronavirus: V Brazílii téměř 62 tisíc mrtvých, Mexiko v počtu nakažených…

03.07.2020 12:16 Brazílie za poslední den zaznamenala dalších 1251 úmrtí v souvislosti s novým typem koronaviru a…

USA trhly absolutní rekord. Mají přes 55 000 nakažených za den

03.07.2020 08:30 Aktualizováno Spojené státy zaregistrovaly za čtvrtek více než 55.000 nově nakažených koronavirem, což je nejvíce…

Pentagon odsuzuje čínská vojenská cvičení v Jihočínském moři

03.07.2020 07:57 Pentagon odsoudil konání čínských vojenských cvičení v okolí sporného souostroví v Jihočínském moři…

Americký senát schválil sankce za bezpečnostní zákon pro Hongkong

02.07.2020 21:21 Americký Senát dnes schválil sankce proti bankám, jež spolupracují s čínskými představiteli, kteří…

Související:

Právě se děje

Další zprávy