V Brazílii přibylo 892 mrtvých s koronavirem, nakazil se starosta Sao Paula

Brazílie v uplynulých 24 hodinách zaznamenala 892 mrtvých s nemocí covid-19 a nákaza koronavirem se tam potvrdila u dalších 21.704 lidí. S odvoláním na brazilské ministerstvo zdravotnictví to napsala agentura Reuters. Starosta Sao Paula Bruno Covas, který se léčí s rakovinou, mezitím v sobotu podle agentury AFP oznámil, že se u něj potvrdila nákaza koronavirem. Starosta uvedl, že nemá příznaky a v práci hodlá pokračovat z izolace.

Covid-19 (koronavirus SARS-CoV-2), foto: Martin Sanchez
doporučujeme

V pátek Brazílie co do počtu úmrtí s koronavirem předstihla Británii a stala se po Spojených státech v tomto ohledu druhou nejvíce zasaženou zemí světa. Celkový počet zemřelých s koronavirem v této latinskoamerické zemi s posledními čísly vystoupil na 42.720, zatímco nákaza se tam potvrdila už u 850.514 lidí.

Starosta Sao Paula Covas, který od loňského roku bojuje s rakovinou, v sobotu na instagramu oznámil, že se u něj potvrdila nákaza koronavirem. "Dnes jsem byl pozitivně testován na koronavirus. Jsem v pořádku. Bez příznaků," napsal.

zdroj: YouTube

Starosta ve videu sdíleném na stejné sociální síti uvedl, že se u něj nákaza potvrdila při běžné prohlídce, v minulosti mu prý test vyšel čtyřikrát negativně.

"Vzhledem k tomu, že nemám symptomy, mi lékař doporučil, abych zůstal doma. Není důvod, abych složil funkci, budu schopen nadále vést jednání online, " uvedl 40letý starosta s tím, že doma bude deset dní.

Na začátku pandemie si Covas nechal podle AFP do kanceláře dovézt postel, aby byl v koronavirové krizi k dispozici 24 hodin denně. Loni v říjnu se u starosty potvrdila vážná rakovina trávícího traktu. Po několika cyklech chemoterapie zahájil 26. února imunoterapii, ve stejný den, kdy se ve dvanáctimilionovém Sao Paulu potvrdil první případ nákazy koronavirem v Brazílii. "Nikdy jsem neuvažoval o tom, že bych svůj post opustil, protože to lékaři nikdy nepovažovali za nutné," uvedl v rozhovoru s AFP před třemi týdny.

Stát Sao Paolo, jehož stejnojmenné hlavní město je nejlidnatějším a nejbohatším městem v Brazílii, je nejvíce zasažený pandemii. Nákaza koronavirem se tam dosud podle nejnovějších čísel potvrdila u 172.875 lidí a 10.581 zemřelo. Vzhledem ke klesajícímu počtu osob hospitalizovaných na jednotkách intenzivní péče, Covas ale tento týden schválil postupné otevírání obchodů.

Brazilský pravicový prezident Jair Bolsonaro nemoc covid-19 dlouhodobě bagatelizuje a preventivní opatření proti šíření koronaviru odmítá s tím, že ohrožují ekonomiku. Restrikce ve snaze omezit šíření nemoci zavedly jen jednotlivé státy brazilské federace.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Peking nedovolí, aby USA ukradly TikTok, píše komunistický list China Daily

04.08.2020 12:45 Čína nehodlá akceptovat, aby Spojené státy ukradly jakoukoli čínskou technologickou firmu a je…

Prokurátor chce finanční záznamy Trumpa. Hon na čarodějnice, reagoval…

04.08.2020 11:56 Aktualizováno Úsilí newyorského prokurátora ohledně vydání prezidentových finančních záznamů je podle Donalda…

"Zachraňme naši budoucnost." Šéf OSN varoval před generační katastrofou…

04.08.2020 09:06 Dlouhodobé uzavření škol kvůli pandemii covidu-19 může způsobit generační katastrofu a bezpečný…

USA jsou v nové fázi epidemie, tvrdí lékařka. Přibylo 46 tisíc případů…

04.08.2020 08:06 Ve Spojených státech se za posledních 24 hodin vyskytlo více než 46.000 případů koronavirové nákazy…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama