V Panamě se koronavirus začal šířit mezi migranty

V uprchlickém táboře na jihovýchodě Panamy se nakazilo nejméně 17 lidí koronavirem, informoval dnes místní list La Prensa. V táboře, který se nachází blízko hranice s Kolumbií, se momentálně nachází přibližně 1900 uprchlíků.

Covid-19 (koronavirus SARS-CoV-2)
doporučujeme

Tábor leží v obci La Penita v provincii Darién. Lidé, u kterých se koronavirus prokázal, byli odděleni od ostatních. Mministerstvo vnitra uvedlo, že zařízení v táboře byla dezinfikována, kromě toho byla postavena nová ubytovna pro nemocné. Uprchlíci v táboře pocházejí především z Kuby, Haiti a severní Afriky, uvedl list La Prensa.

Panamské úřady obvykle vozí migranty od kolumbijských hranic na hranice s Kostarikou, odkud mohou pokračovat do USA. Kvůli koronavirové krizi ale migranti uvázli v tomto táboře.

Přes Panamu každoročně proudí desetitisíce migrantů, kteří směřují do USA. V letech 2015 a 2016, kdy příval uprchlíků vrcholil, prošlo přes obávaný pás tropických deštných pralesů v provincii Darién 60.000 migrantů. V oblasti kvete obchod s drogami, uprchlíci se během cesty často setkávají s násilnými přepadeními.

V Panamě se zatím koronavirem nakazilo 4273 lidí, 120 na nemoc covid-19 zemřelo. V zemi platí poměrně přísné omezení pohybu.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Na výsadkové lodi U.S.S. Bonhomme Richard vypukl požár

12.07.2020 23:37 Na jedné z lodí amerického vojenského námořnictva zakotvených na základně v kalifornském San Diegu…

Důchodkyně se nechce nakazit. Vzala karton a zařídila se po svém

12.07.2020 21:53 Aktualizováno Všichni se chceme nějakým způsobem bránit riziku nákazy, zejména pokud spadáme do rizikové skupiny.…

Trump si poprvé veřejně nandal roušku, podle Bidena ale pozdě

12.07.2020 20:59 Joe Biden, vyzyvatel amerického prezidenta Donalda Trumpa v listopadových volbách, dnes šéfa Bílého…

Pandemie covid-19: Svět hlásí nový rekord, přes 230 tisíc nakažených za den

12.07.2020 18:46 Světová zdravotnická organizace (WHO) dnes ohlásila dosud nejvyšší denní nárůst počtu nakažených…

Související:

Právě se děje

Další zprávy