Želízko v předvolební kampani? Příští týden se do ní zapojí Obama

Od příštího týdne se do americké předvolební kampaně na straně demokratického uchazeče o Bílý dům Joea Bidena zapojí i bývalý prezident Barack Obama. Stanici CNN to sdělili činitelé Demokratické strany.

Barack Obama
doporučujeme

Obama, který je jednou z nejoblíbenějších veřejných postav demokratů, se soustředí především na několik oblastí v klíčových volebních státech, kde již voliči mají možnost odevzdat svůj hlas v předstihu před oficiálním datem voleb, jež připadá na 3. listopadu.

Plán demokratického prezidenta z let 2009 až 2017 pro poslední dva týdny před volbami zatím není finální, podle demokratů se však zatím uvažuje o jeho návštěvě Floridy, Severní Karolíny a Wisconsinu. Výsledky v těchto státech totiž mohou být klíčové.

Bidenova kampaň se domnívá, že by Obama mohl vylepšit šance demokratického kandidáta především u třech skupin voličů: u černošských mužů, mezi Američany latinskoamerického původu a u mladých lidí.

Obama navštíví akce s menší účastí, které budou odpovídat doporučením zdravotnických úřadů vzhledem k pandemii covidu-19. Události však mají za cíl vyvolat silnou odezvu u lokálních médií v klíčových oblastech států, kde již začalo hlasování.

Bývalý šéf Bílého domu bude vystupovat sám, jeho manželka a jedna z nejpopulárnějších veřejných osobností v USA Michelle Obamová žádné podobné veřejné vystoupení do voleb již neplánuje.

Obama se za svého bývalého viceprezidenta Bidena oficiálně postavil v dubnu a od té doby pomáhal jeho kampani především virtuálně. Vystoupil například na několika akcích, jejichž cílem bylo vybrat peníze od malých přispěvatelů. V posledních měsících rovněž s Bidenem i jeho viceprezidentskou kandidátkou Kamalou Harrisovou natočil několik volebních spotů. Exprezident také pronesl jeden z nejdůležitějších projevů demokratického nominačního sjezdu, v němž nejen chválil svého někdejšího kolegu, ale rovněž silně kritizoval současného šéfa Bílého domu Donalda Trumpa, který usiluje o znovuzvolení.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Mýlil jsem se, přiznal známý politolog. Jak podle něj dopadnou volby v USA?

25.10.2020 00:01 NÁZOR - "V roce 2016 jsem byl jedním z těch lidí, kteří si nemysleli, že by Donald Trump mohl…

Prezident Trump využil předčasné hlasování a odvolil na Floridě

24.10.2020 18:09 Americký prezident Donald Trump dnes odevzdal svůj hlas ve volbách hlavy státu v knihově města West…

Bez covidu by pro Bidena bylo těžké Trumpa porazit, říká amerikanista

24.10.2020 16:04 ROZHOVOR - Mají republikáni budoucnost? Nejen o vývoji Republikánské strany na americké politické…

Pokud lidé nezačnou nosit roušky, v USA zemřou statisíce lidí, zjistila…

24.10.2020 15:18 Aktualizováno Počet lidí zemřelých v USA v souvislosti s covidem-19 by mohl do února dosáhnout hranice půl…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama