Ani drzý Fico nenaruší přátelské vztahy ČR a Slovenska, napsal deník Sme

Slovenský premiér Robert Fico (Smer-SD) podle deníku Sme dobře věděl, že jeho páteční návštěva Česka, ať už se odehrála v jakékoliv atmosféře, nemohla narušit přátelské vztahy obou zemí. Neporušil je totiž ani rozpad společného státu a následný vývoj. 

Fico před návštěvou mluvil o vyprázdněnosti vzájemných vztahů. Podle deníku tak kritizoval předchozí reprezentaci Slovenska i současné české vrcholné politiky. List upozornil, že si rozumí prezidenti obou zemí a v minulosti to samé platilo i pro premiéry, když v čele slovenské vlády stál Eduard Heger. 

"Když Fico kritizuje své předchůdce, budiž, přijít ovšem k sousedům na úvodní návštěvu s odkazem, že se nestarali o vzájemné vztahy korektně, to si žádá velkou dávkou drzosti," napsal Sme. 

Slovenský premiér začal páteční návštěvu Prahy v parlamentu, setkal se s předsedy obou komor Milošem Vystrčilem (ODS) a Markétou Pekarovou Adamovou (TOP 09). Následně jednal i s premiérem Petrem Fialou (ODS) i prezidentem Pavlem.

Například podle Fialy to, že se na něčem neshodnou, neznamená, že na jiných věcech nemohou spolupracovat. "My nemáme prohlubovat problémy. My nemáme ty rozdíly, které mezi námi jsou, vnímat jako tak velké, abychom se nedokázali dohodnout. Od politiků přece lidé chtějí, aby rozdíly překonávali," uvedl šéf občanských demokratů. Pavel zase zmínil, že předvolební rétorika už nemůže vstupovat do současné spolupráce.

Související

Národní rada Slovenské republiky (Českou obdobou je Poslanecká sněmovna Parlamentu České republiky) Komentář

Rychlé změny v trestním zákoníku mohou na Slovensku vést k mafiánskému státu. Tentokrát doslova

Slovensko se nachází na pokraji nedemokracie. Urychlené schválení změn v trestním zákoníku může mít dalekosáhlé následky na samotný chod státu. Slovensko bylo po pádu komunismu vděčným cílem mafie a jiných organizovaných zločineckých skupin, nyní pro ně vládní koalice přichystala ještě lepší podmínky. Slovenská prezidentka Zuzana Čaputová pochybuje o zákonnosti zrychleného legislativního procesu. Jeho schválení dokonce nahrává i několika poslancům, kteří jsou vyšetřováni právě v tuto chvíli. 

Více souvisejících

Robert Fico Slovensko Noviny / tisk

Aktuálně se děje

před 27 minutami

před 1 hodinou

Kritik Kremlu Alexej Navalnyj

Navalného tým nabízí odměnu za informace, které objasní jeho "vraždu"

Spolupracovníci ruského opozičního vůdce Alexeje Navalného nabízejí odměnu ve výši 20 000 eur za jakékoli informace související s jeho "vraždou" ve vězeňském táboře IK-3 za polárním kruhem. Tuto výzvu adresovali příslušníkům ruské armády, policie, zaměstnancům Federální bezpečnostní služby (FSB), Vyšetřovacího výboru (Sledkem) a prokuratuře.

před 1 hodinou

před 2 hodinami

Petr Moos

Zemřel bývalý ministr dopravy a zakladatel dopravní fakulty Petr Moos

Ve věku 78 let dnes zemřel Petr Moos, vedoucí týmu, který připravoval rozšíření Krajské nemocnice Liberec o objekt Centra urgentní medicíny. V roce 1998 byl ministrem dopravy ČR v Tošovského vládě a jiného založil Fakultu dopravní na Českém vysokém učení technickém v Praze.

před 3 hodinami

před 4 hodinami

před 4 hodinami

před 5 hodinami

před 5 hodinami

před 6 hodinami

před 6 hodinami

před 7 hodinami

před 7 hodinami

před 8 hodinami

před 8 hodinami

před 8 hodinami

před 8 hodinami

před 9 hodinami

před 9 hodinami

před 10 hodinami

FT: Česko po Evropě shání 1,5 miliardy dolarů na munici pro Ukrajinu. Ví, kde ji koupit

Česká republika se postavila do čela iniciativy usilující o shromáždění 1,5 miliardy dolarů (35 miliard korun) na dělostřeleckou munici pro Ukrajinu. Uvedl to deník Financial Times (FT) s tím, že ve hře je možnost zakoupit munici v zemích mimo EU. 

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy