Austrálii spalují ničivé požáry, některé z nich založily děti

Dvanáctiletý chlapec založil jeden z ničivých požárů, které v současné době sužují australský stát Queensland. Uvedla to dnes místní policie, která vyslýchá i dvě 14leté dívky v souvislosti s jiným lesním požárem v Queenslandu. Plameny, které zuří na východě Austrálie, už donutily opustit domovy stovky lidí. Úřady kvůli nim nařídily uzavřít více než deset škol.

Požár
doporučujeme

Silný vichr rozdmýchal tento týden v severoaustralském státě Queensland a v sousedním státě Nový Jižní Wales na 140 lesních požárů. Plameny zničily tisíce hektarů porostu. Úřady varovaly, že může trvat několik týdnů, než budou ohně uhašeny, uvedla agentura Reuters.

Queenslandská policejní komisařka Katrina Carrollová dnes novinářům řekla, že nejméně u osmi požárů má policie podezření, že byly založeny úmyslně.

zdroj: YouTube

Dvanáctiletý hoch podle policie založil požár, který zachvátil lesní porost poblíž skateparku na okraji města Brisbane, které je metropolí státu Queensland. Oheň se následně rozšířil do nedalekého skladiště, kde zničil dva přepravní kontejnery i jejich obsah. Nezletilý žhář byl propuštěn s pokáráním.

Policie rovněž vyslýchá dvě 14leté dívky v souvislosti s lesním požárem u města Gold Coast na východoaustralském pobřeží. "Některé z požárů byly důsledkem dětských her... některé byly založeny úmyslně a zlovolně," prohlásila Carrollová. "Takové požáry ničí obytné i jiné budovy a mohou i zabíjet lidi," dodala.

Premiérka státu Queensland Jackie Tradová uvedla, že kvůli požárům se do evakuačních center uchýlilo už více než 400 lidí. Zatím si ohně nevyžádaly žádné mrtvé ani zraněné.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Trump a Suga si telefonovali. Hodlají dál rozvíjet americko-japonské…

20.09.2020 16:50 Nový japonský premiér Jošihide Suga a americký prezident Donald Trump se při dnešním telefonickém…

Čína po zkušenosti s koronavirem buduje soběstačné město: Záhony na střeše…

20.09.2020 16:18 Aktualizováno Poblíž Pekingu vzniká nové město, jehož součástí budou i dřevostavby bytových domů se záhony na…

USA jednostranně ohlásily obnovení sankcí OSN vůči Íránu. Může to vyvolat…

20.09.2020 10:23 Aktualizováno Vláda amerického prezidenta Donalda Trumpa v noci na dnešek jednostranně ohlásila obnovení všech…

Kritika monarchie v Thajsku sílí. Protivládního protestu se zúčastnily…

20.09.2020 08:59 V thajském hlavním městě Bangkoku dnes tisíce demonstrantů požadovaly reformy a omezení pravomocí…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama