Austrálii spalují ničivé požáry, některé z nich založily děti

Dvanáctiletý chlapec založil jeden z ničivých požárů, které v současné době sužují australský stát Queensland. Uvedla to dnes místní policie, která vyslýchá i dvě 14leté dívky v souvislosti s jiným lesním požárem v Queenslandu. Plameny, které zuří na východě Austrálie, už donutily opustit domovy stovky lidí. Úřady kvůli nim nařídily uzavřít více než deset škol.

Přidejte svůj názor 4 komentáře

Požár
doporučujeme

Silný vichr rozdmýchal tento týden v severoaustralském státě Queensland a v sousedním státě Nový Jižní Wales na 140 lesních požárů. Plameny zničily tisíce hektarů porostu. Úřady varovaly, že může trvat několik týdnů, než budou ohně uhašeny, uvedla agentura Reuters.

Queenslandská policejní komisařka Katrina Carrollová dnes novinářům řekla, že nejméně u osmi požárů má policie podezření, že byly založeny úmyslně.

zdroj: YouTube

Dvanáctiletý hoch podle policie založil požár, který zachvátil lesní porost poblíž skateparku na okraji města Brisbane, které je metropolí státu Queensland. Oheň se následně rozšířil do nedalekého skladiště, kde zničil dva přepravní kontejnery i jejich obsah. Nezletilý žhář byl propuštěn s pokáráním.

Policie rovněž vyslýchá dvě 14leté dívky v souvislosti s lesním požárem u města Gold Coast na východoaustralském pobřeží. "Některé z požárů byly důsledkem dětských her... některé byly založeny úmyslně a zlovolně," prohlásila Carrollová. "Takové požáry ničí obytné i jiné budovy a mohou i zabíjet lidi," dodala.

Premiérka státu Queensland Jackie Tradová uvedla, že kvůli požárům se do evakuačních center uchýlilo už více než 400 lidí. Zatím si ohně nevyžádaly žádné mrtvé ani zraněné.

Loading...
Vstupte do diskuze (4)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Silný tajfun ohrožuje Japonsko: Vlnobití, sesuvy půdy, udeřilo i tornádo

22.09.2019 14:48 Na největší japonský ostrov Honšú, kde se nachází i metropole Tokio, míří silný tajfun Tapah.…

V Hongkongu hoří barikády. Demonstranti zničili nákupní centrum, dupali po…

22.09.2019 13:42 Aktualizováno Demonstrace v Hongkongu se dnes po poklidném začátku znovu vyhrotily. Policie zasáhla slzným plynem…

Autobusu selhaly brzdy a narazil do skály, 26 mrtvých

22.09.2019 10:18 Nejméně 26 lidí zemřelo a 12 osob utrpělo zranění, když dnes zřejmě kvůli poruše brzd narazil…

Demonstranti v Hongkongu se šikují k další akci, těžkooděnci jsou v pozoru

22.09.2019 09:43 Prodemokratičtí aktivisté v Hongkongu se dnes znovu chystají narušit provoz místního letišti, které…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama