Kardinál Pell odsouzený za zneužití chlapců se odvolal

Australský kardinál George Pell podal poslední možné odvolání ve snaze zvrátit rozhodnutí australských soudů nižší instance, které ho shledaly vinným ze zneužití dvou chlapců z chrámového sboru v 90. letech v Melbourne. Informují o tom dnes tiskové agentury. Osmasedmdesátiletý Pell, který byl do letošního února jako prefekt ekonomického sekretariátu třetím mužem Vatikánu, je nejvýše postaveným katolickým duchovním odsouzeným za sexuální zneužívání. Kardinál si nyní odpykává šestiletý trest vězení.

Přidejte svůj názor 1 komentář

George Pell
doporučujeme

Pell byl letos v březnu uznán vinným, že se v 90. letech jako arcibiskup provinil vůči dvěma chlapcům ve věku 13 let. Jeden z nich zemřel v roce 2014 ve svých 31 letech na předávkování heroinem, proti Pellovi tak během procesu vypovídal jen druhý z nich. Ten soudcům popsal, že Pell se v roce 1996 po nedělní mši před ním a před druhým hochem v sakristii melbournské katedrály obnažil, osahával je na genitáliích a masturboval. Přinutil ho také k orálnímu sexu.

V srpnu soud v australském státě Viktorie zamítl Pellovo odvolání proti březnovému verdiktu, na jehož základě si má kardinál odpykat šest let vězení. O podmínečné propuštění duchovní může požádat po třech letech - tedy v říjnu 2022, kdy mu bude 81 let. Pell tvrdí, že je nevinen.

Pellovi právníci se dnes proti verdiktu odvolali k nejvyššímu soudu. V odvolání poukazují na to, že jejich klient nemohl zmíněné zločiny bez povšimnutí spáchat vzhledem k tomu, jaký ruch vždy v katedrále po nedělní mši panoval.

Agentura Reuters podotkla, že nejvyšší soud sídlící v metropoli Canberra se případem vůbec nemusí zabývat.

Loading...
Vstupte do diskuze (1)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Tvrdé jádro demonstrantů řádilo v ulicích Hongkongu, policie zakročila

20.10.2019 12:07 Několik tisíc lidí se dnes shromáždilo k dalšímu protestu v Hongkongu, i když ho policie nepovolila…

Naruhito je 126. císař nejstarší vládnoucí dynastie světa, obdivuje českou…

20.10.2019 09:13 Naruhito, jehož intronizace se uskuteční 22. října, je nejstarším synem bývalého císaře Akihita a…

Afghánistán stále neví, kdo je novým prezidentem. Oznámení výsledků…

19.10.2019 20:25 Afghánské úřady oznámily, že na dnešek plánované zveřejnění předběžných výsledků prvního kola…

Vražda, která rozpoutala demonstrace v Hongkongu. Nastal nečekaný zvrat

19.10.2019 15:55 Aktualizováno Občan Hongkongu Chan Tong-kai, podezřelý z vraždy, se chce dobrovolně nechat vydat Tchaj-wanu, kde…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama