Soul kvůli koronaviru uzavřel na 2100 nočních klubů

Jihokorejské hlavní město Soul nechalo uzavřít přes 2100 nočních klubů, barů a diskoték poté, co se nákaza koronavirem potvrdila u desítek lidí, kteří minulý víkend po rozvolnění protikoronavirových opatření tato zařízení navštívili. Opatření má platit, dokud úřady nerozhodnou, že se riziko nakažení ve zmíněných podnicích významně snížilo. Informovala o tom agentura AP.

Jižní Korea, ilustrační foto
doporučujeme

Rozhodnutí učinil starosta metropole poté, co vláda vyzvala tyto podniky, aby zavřely či striktně dbaly na dodržování protikoronavirové hygieny a bezpečných rozestupů. Vláda rovněž vyzvala zaměstnance těchto zařízení, aby nosili roušky, měřili teplotu klientů u vstupu a zapisovali jejich jména na seznam.

Jihokorejské Centrum pro kontrolu a prevenci nemocí (KCDC) dnes informovalo, že za 24 hodin do páteční půlnoci země zaznamenala 18 nových případů nákazy, s výjimkou jednoho byly podle něj všechny spojeny s 29letým mužem, který minulou sobotu navštívil tři noční kluby v metropoli. Nákaza se u něj potvrdila až několik dní poté.

V dalších hodinách bylo nicméně podle soulského starosty potvrzeno 16 případů nákazy v hlavním městě. Počet případů spojených s návštěvami diskoték tak stoupl na 40. KCDC, které údaje shromažďuje od místních úřadů, nemohlo čísla potvrdit. Jeho představitel ale vyjádřil obavy z toho, že návštěvníci nočních klubů mohli šířit nákazu.

Jihokorejské úřady se nyní snaží dohledat osoby, s nimiž přišli nakažení návštěvníci klubů do kontaktu. Počet případů tak může dále narůstat, píše Reuters. Podle starosty Soulu se zdravotníci pokusili spojit s 1940 návštěvníky tří klubů v jedné soulské čtvrti a dalších podniků, ale zatím hovořili jen s 637.

Jižní Korea dosud zaznamenala nejméně 10.840 případů nákazy koronavirem včetně 256 úmrtí. Menší nárůsty v uplynulých týdnech umožnily rozvolnit některá opatření a zahájit postupné otevírání škol.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Indie poskytne své kapacity na výrobu vakcín celému lidstvu

26.09.2020 20:39 Aktualizováno Kapacity na výrobu vakcín v Indii budou v boji proti pandemii covidu-19 využity k pomoci celému…

Při požáru v budově Huawei na jihu Číny zemřeli tři lidé

25.09.2020 20:48 Tři mrtví byli dnes nalezeni po požáru ve velkoměstě Tung-kuan na jihu Číny. Oheň vypukl v zařízení…

Nezvěstný čínský aktivista se po sedmi měsících zřejmě našel, je pod…

25.09.2020 12:29 Po sedmi měsících byl zřejmě nalezen čínský právník a aktivista Čchen Čchiou-š'. Nezvěstný byl od…

Fridays For Future: Po celém světě se manifestuje za ochranu klimatu,…

25.09.2020 12:18 Tisíce studentů v Austrálii a v řadě asijských zemí se dnes zúčastnily manifestací za ochranu…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama