Strach z koronaviru: Rusko přerušilo železniční dopravu s Čínou, reaguje i KLDR

Ruské úřady kvůli obavám z šíření nákazy novým koronavirem od dnešního dne dočasně přerušily vlakové spojení s Čínou, oznámila ruská média. Opatření se týká železniční osobní dopravy. Ruské státní dráhy ujistily, že nevyužité jízdenky mohou cestující vrátit a budou jim proplaceny v plné výši.

Přidejte svůj názor 7 komentářů

Vlaky
doporučujeme

Deník Kommersant připomněl, že železniční spojení mezi oběma státy bylo již dříve omezeno. Od nynějška je však přeprava cestujících po železnici mezi oběma zeměmi úplně přerušena.

Opatření se vztahuje i na vagony s cestujícími, vypravenými v sobotu z Moskvy; namísto do Pekingu dojedou jen do Zabajkalska. Osobní vlak Peking-Moskva překročil dnes ráno státní hranici s Ruskem již bez cestujících, posádka vlaku se podrobuje speciálním preventivním opatřením, napsala agentura TASS.

Rusko již dříve uzavřelo státní hranici s Čínou na Dálném východu. Ruská vláda dočasně zrušila bezvízový styk s Čínou pro turisty. Přestala rovněž vydávat pracovní víza pro čínské občany.

Železniční spojení s Ruskem na neurčito přerušila Severní Korea, uvedla agentura TASS. Severokorejké úřady toto rozhodnutí vysvětlují jako preventivní opatření proti šíření koronaviru. Vlakové spojení z Pchjongjangu do Moskvy a do Chabarovska je přerušeno od dnešního dne.

Deník Vedomosti připomněl, že dvakrát do měsíce z Pchjongjangu do Moskvy směřoval jeden vagon, další pak jednou měsíčně putoval po trati do Chabarovska. Železniční spojení s Čínou přerušila KLDR již před časem.

zdroj: YouTube

V Rusku byly zatím potvrzeny první dva případy nákazy koronavirem, v Zabajkalském kraji a Ťumenské oblasti. V obou případech jde o čínské občany, kteří přicestovali z Číny. Hospitalizováni byli i lidé, kteří s nimi přišli do styku.

Koronavirem se v Číně nakazilo více než 17.000 lidí, počet obětí překročil 360.

Loading...
Vstupte do diskuze (7)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

U Melbourne vykolejil vlak. Zahynuli dva lidé, desítky zraněných

20.02.2020 15:43 Dva lidé přišli o život a desítky dalších utrpěly zranění při dnešním vykolejení vlaku u…

Za vraždou v Brisbane bylo domácí násilí. Hráč rugby zabil tři děti,…

20.02.2020 13:31 Australský premiér Scott Morrison dnes prohlásil, že jeho krajané jsou "šokováni, zarmouceni a…

Nová etapa boje s koronavirem. Začala dezinfekce peněz, podle vědců…

20.02.2020 13:00 Čínské banky v rámci boje proti šíření nového koronaviru Covid-19 začaly dezinfikovat finanční…

Zemřeli dva cestující z obří lodi, kde se rozšířil koronavirus. První oběť…

20.02.2020 10:11 Aktualizováno V Japonsku zemřeli dva cestující, kteří se nakazili novým typem koronaviru na výletní lodi Diamond…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama