Netanjahu šířil nenávist vůči Arabům? Facebook potrestal stránku izraelského premiéra

Provozovatel sociální sítě Facebook potrestal stránku izraelského premiéra Benjamina Netanjahua kvůli příspěvku, který porušoval pravidla sociální sítě o projevech nenávisti. Informovala o tom dnes agentura AP. Netanjahu se od příspěvku distancoval a řekl, že není jeho autorem.

Přidejte svůj názor 2 komentáře

Benjamin Netanjahu
doporučujeme

Facebook ve čtvrtek na 24 hodin pozastavil na stránkách premiéra automatickou chatovací funkci. Důvodem byl příspěvek, který vyzýval izraelské voliče, aby zabránili vzniku vlády "tvořené Araby, kteří nás všechny chtějí zničit - ženy, děti a muže".

Sdělení vyvolalo hlasitou kritiku opozičních politiků, Netanjahu ale odmítl, že byl jeho autorem. Šlo podle něj o chybu zaměstnance. Příspěvek byl ze stránky již smazán.

V Izraeli se příští týden uskuteční letos už druhé předčasné parlamentní volby. Po těch předchozích se Netanjahuovi nepodařilo sestavit koalici. Izraelský premiér, který ve volbách bude bojovat o své politické přežití, se podle AP snaží získat podporu nacionalistických voličů ostrým jazykem a přísliby o anexi palestinského území.

Loading...
Vstupte do diskuze (2)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Twitter zrušil tisíce podezřelých účtů, zablokován je i poradce saúdského…

20.09.2019 13:32 Twitter zrušil 4258 účtů ze Spojených arabských emirátů, které prostřednictvím falešných jmen…

Írán hrozí otevřenou válkou

19.09.2019 18:24 Aktualizováno Íránský ministr zahraničí Mohammad Džavád Zaríf dnes uvedl, že jeho americký protějšek Mike Pompeo…

Kdo bude izraelským premiérem? Situace po volbách je stále zamotanější

19.09.2019 16:53 Aktualizováno Izraelský premiér Benjamin Netanjahu dnes po úterních předčasných parlamentních volbách vyzval…

Volby v Izraeli rozhodnou vojáci? Nervozita roste, Netanjahu zatím ztrácí

19.09.2019 10:13 Po sečtení téměř 95 procent hlasů odevzdaných v úterních izraelských předčasných volbách…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama