Dron izraelské armády se zřítil na libanonské území

Na území Libanonu se zřítil dron izraelské armády, který plnil úkoly podél společné hranice. Bez bližších podrobností to uvedla izraelská armáda. Havárie se odehrála v době zvýšeného napětí v severním pohraničí, kde Izrael posiluje svá vojska, uvedla dnes agentura AFP.

Israeli Air Force
doporučujeme

"Před nedávnem ztratila izraelská armáda během operace na hranici s Libanonem armádní dron, který dopadl na libanonské území," uvedla armáda. Podle ní "nepanují obavy", že by ze zařízení unikly utajované informace. Není dosud jasné, zda pád následoval v důsledku poruchy či nepřátelské palby.

Izrael pravidelně pouští své drony nad Libanon, především aby sledoval pohyb Íránem podporované libanonské šíitské skupiny Hizballáh. Organizace je izraelským úhlavním nepřítelem a zároveň vlivným hráčem v libanonské politice.

Během své inspekční cesty do severního pohraničí izraelský ministr obrany Benny Ganc uvedl, že "Libanon a Sýrie zodpovídají za to, co se děje na jejich území". "Nesnažíme se situaci vyhrocovat, ale kdokoli nás bude zkoušet, bude čelit velice silné reakci," uvedl Ganc v prohlášení svého ministerstva.

Izrael je de facto stále ve válečném stavu jak se Sýrií, tak s Libanonem. Hizballáh a Írán vojensky podporují režim syrského prezidenta Bašára Asada.

Izraelská armáda tento týden posílila svou přítomnost u hranic s Libanonem. Učinila tak po údajném zabití pěti proíránských bojovníků při vzdušných útocích v Sýrii. Podle izraelských médií je posílení vojenské přítomnosti na severu přípravou Izraele na možnou odvetu ze strany Hizballáhu.

Nové jednotky na severní hranici rozmístil Izrael v pátek a zároveň "zvýšil stupeň připravenosti vůči možným akcím nepřítele". Ve stejný den zasáhl vojenské cíle v jižní Sýrii v odplatě za ostřelování svého území ze Sýrie.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Obnova Bejrútu: Dárci přislíbili přes 250 milionů eur, exploze musí být…

09.08.2020 21:18 Aktualizováno Na dnešní mezinárodní videokonferenci zorganizované Francií ve spolupráci s OSN bylo na pomoc…

V Bejrútu pokračují masivní demonstrace. Hořelo u parlamentu, lidé žádají…

09.08.2020 20:31 Aktualizováno Libanonská policie dnes použila slzný plyn proti demonstrantům v Bejrútu, kteří házeli kameny u…

Naděje, že se v Bejrútu podaří najít přeživší, uvadá. Stále se pohřešuje…

09.08.2020 17:39 Naděje, že se v troskách budov podaří najít další lidi, kteří přežili úterní explozi v Bejrútu,…

Čeští záchranáři v Bejrútu se pustili do práce, odpoledne se museli…

09.08.2020 15:46 Aktualizováno Čeští záchranáři v Bejrútu se dnes díky zlepšení bezpečnostní situace mohli znovu pustit do práce.…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama