Egejské moře se hemží uprchlíky. Turecko jich letos zadrželo přes 38 tisíc

Turecká pobřežní stráž letos do konce září ve svých výsostných vodách zadržela přes 38.000 migrantů a zatkla při tom 56 lidí podezřelých z převaděčství. Informovala o tom agentura Anadolu.

Přidejte svůj názor 9 komentářů

Uprchlíci, ilustrační foto
doporučujeme

Počet uprchlíků zadržených Turky je tak v podstatě stejný jako počet lidí, kterým se z Turecka podařilo dostat na řecké ostrovy v Egejském moři. Těch bylo letos podle Mezinárodní organizace pro migraci (IOM) přes 39.000.

Podle tureckých úřadů pobřežní stráž letos řešila na moři 1115 případů nelegální migrace, vůbec nejvíc jich bylo v září. V porovnání s loňským rokem je to dvojnásobek.

Turecko je pro migranty z Blízkého východu a Asie klíčovou tranzitní zemí při jejich cestě do Evropy a letos jejich počet setrvale roste. Zatímco loni do konce září připlulo do Řecka necelých 24.000 lidí, letos jich je o 60 procent více.

zdroj: YouTube

Naproti tomu výrazně poklesl počet migrantů, kteří připlouvají do Itálie a Španělska. V Itálii letos napočítali asi 8000 migrantů, což je třikrát méně než loni, ve Španělsku je to letos kolem 17.000 lidí, tedy dvakrát méně než loni.

Loading...
Vstupte do diskuze (9)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

V Libanonu vypukly bouřlivé demonstrace, část ministrů rezignovala

20.10.2019 19:48 Aktualizováno Strana libanonských křesťanů kvůli několikadenním protivládním protestům odvolala své čtyři…

Trik Američanů na Turky? Erdogan varuje před zdržovací taktikou, hrozí…

20.10.2019 18:44 Turecko očekává, že Spojené státy dodrží slib a nepoužijí zdržovací taktiku, aby donutily Ankaru…

Kurdové nasadili na Turky protitankové zbraně, rozhořel se spor o novou…

20.10.2019 15:48 Aktualizováno Na syrsko-turecké hranici padl při střelbě syrských Kurdů turecký voják a další byl zraněn.…

Pentagon chce zabránit vzkříšení IS. Vojáci USA se přesouvají ze Sýrie do…

20.10.2019 13:36 Aktualizováno Američtí vojáci, kteří se stáhnou ze Sýrie, odejdou do západního Iráku. Podle agentury AP to řekl…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama