Mohutný požár v Bejrútu vyvolal paniku, hasiči bojovali s plameny celou noc

Libanonským požárníkům se podařilo zcela uhasit požár, který ve čtvrtek vypukl v přístavním skladu s pneumatikami, olejem a potravinami. Nikdo při něm nepřišel o život a příčina zatím není jasná. Agentura AFP s odvoláním na vládní zdroje napsala, že podle předběžného vyšetřování oheň vznikl od sváření, které na místě prováděli dělníci při opravách po katastrofální srpnové explozi.

V bejrútském přístavu ve čtvrtek hořelo. (10.9.2020)
doporučujeme

V přístavu 4. srpna vybuchlo velké množství dusičnanu amonného. O život tehdy přišlo přes 190 lidí a 6500 se zranilo. Městské čtvrti v okolí byly značně poškozeny.

Čtvrteční požár vyvolal novou paniku mezi obyvateli. Hasiči pracovali celou noc až do rána a nyní podle civilní obrany místo chladí, aby zabránili dalšímu vznícení.

Sklad používal Červený kříž, podle nějž na místě bylo půl milionu litrů jedlého oleje, těstoviny, cukr, čaj, čočka a cizrna. Organizace oznámila, že tato ztráta poznamená humanitární pomoc v Libanonu i sousední Sýrii.

Libanonci jsou nespokojení, že vláda nezveřejnila výsledky dosavadního vyšetřování srpnového výbuchu. Ve vazbě je kvůli němu 25 lidí. Exploze, již lidé připisují liknavosti vlády, vedla k rezignaci kabinetu premiéra Hasana Dijába. Vystřídal ho Mustafá Adíb, který ještě složení nové vlády neohlásil.

Drúzský politik Valíd Džumblát dnes ke čtvrtečnímu požáru v přístavu řekl, že byl úmyslný a založený s cílem "zničit důkazy" po srpnovém výbuchu. "Spálili důkazy z obav před odvážným a poctivým vyšetřovatelem," napsal Džumblát na twitteru. Podle něj ale úřady trestu neuniknou.

Libanon odmítl mezinárodní vyšetření srpnové katastrofy, ale při objasňování jejích příčin pomáhají odborníci z Francie a také amerického Federálního úřadu pro vyšetřování.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Al-Džazíra: Súdánci jednají v Emirátech i o normalizaci vztahů s Izraelem

21.09.2020 15:46 Do Spojených arabských emirátů odjela vyjednávat delegace vysokých súdánských představitelů. Sejít…

Turecko žaluje řecký deník kvůli titulku. Prý vulgárně uráží Erdogana

21.09.2020 15:26 Turecko podniklo právní kroky proti řeckému bulvárnímu deníku Dimokratia za jeho titulek, který…

Izrael vydá do Austrálie exředitelku židovské školy, je obviněna ze…

21.09.2020 10:36 Izraelský soud dnes povolil vyhostit ženu, která je v Austrálii obviněná ze sexuálního zneužívání…

Studna v Egyptě vydala tajemství: Archeologové vyzdvihli 27 sarkofágů

21.09.2020 07:15 Archeologové odhalili celkem 27 sarkofágů zakopaných před více než 2500 lety na starodávném…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama