Palestinský Hamás ohlásil příměří po měsíci střetů s Izraelem

Palestinská radikální organizace Hamás dnes oznámila, že se podařilo vyjednat příměří s Izraelem. V posledním měsíci byly téměř denně hlášeny žhářské útoky z palestinského Pásma Gazy, jemuž Hamás vládne, na Izrael a noční odvetné operace izraelské armády.

Hamás - zkratka pro Hnutí islámského odporu
doporučujeme

Hamás ve svém prohlášení, z nějž citovala agentura AFP, oznámil, že příměří pomohl zprostředkovat Katar. "Na základě vyjednávání a různých setkání, přičemž to poslední bylo s katarským vyslancem Muhammadem Amádím, byla uzavřena dohoda o zakončení (palestinských) útoků a ukončení sionistické agrese proti našemu národu," stojí v prohlášení.

V Izraeli informaci potvrdil zpravodajský server Walla, který se odvolal na izraelské bezpečnostní zdroje. Izraelské sdělovací prostředky upozorňují, že Izrael většinou odmítá potvrzovat informace nebo dohody se skupinou, již řadí k teroristickým organizacím. Walla uvádí, že její zdroje se staví k dohodě s nedůvěrou a sdělily, že počkají, až jak se bude situace vyvíjet.

Izraelská média pouze připomínají, že se Hamás rozhodl ukončit přeshraniční útoky vedené většinou balony s hořlavými látkami v době nárůstu nových případů koronaviru v Pásmu Gazy. Na území, kde bylo donedávna kolem desítky nakažených, je jich nyní 280 a čtyři lidé s covidem-19 tam zemřeli. Na druhém palestinském území, na Západním břehu Jordánu, je aktivních přes 8100 případů a zemřelých je tam 161. V Izraeli se virus potvrdil u 115.057 lidí a zemřelo tam 922 pacientů.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Turecko vydalo zatykač na 83 prokurdských aktivistů, kvůli protestům v…

25.09.2020 11:06 Turecké úřady vydaly zatykač na více než 80 prokurdských aktivistů, kteří se před šesti lety…

Palestinci budou volit parlament a prezidenta do půl roku. Hamás a Fatah…

24.09.2020 15:36 Palestinské strany Hamás a Fatah se dohodly, že se na palestinských územích budou konat volby do…

Izraelská vláda schválila zostření karantény. Jsme na okraji propasti,…

24.09.2020 12:21 Aktualizováno Izraelská vláda dnes po mnohahodinovém jednání schválila zostření podmínek celostátní karantény,…

Raab: Londýn chce vyřešit dluh vůči Íránu ze 70. let

23.09.2020 10:10 Británie s Íránem stále vyjednává o zaplacení dluhu za nedodanou zbrojní zakázku ze 70. let. Řekl…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama