Bulharsko má rekordní přírůstek nakažených, premiér Borisov pracuje z izolace

V Bulharsku za posledních 24 hodin přibylo 2243 případů koronavirové infekce, což je nejvíce od začátku epidemie v zemi. Premiér Bojko Borisov, který se léčí s nemocí covid-19, z domácí izolace vyzval občany, aby dodržovali kroky mířící proti šíření nákazy.

Bojko Borisov
doporučujeme

"Léčí mě stejně jako každého jiného Bulhara, kterému jeho praktický lékař nařídil domácí léčbu. Jsem si jist, že naše společnost, vedená našimi lékaři, kteří patřící k nelepším na světě, toto martyrium přestojí," uvedl na svém facebooku Borisov. "Dodržujte opatření a držte se!", dodal.

Jednašedesátiletý Borisov oznámil onemocnění covidem-19 v neděli. Dnes uvedl, že se u něj stále projevují příznaky nemoci. Trpí prý malátností, což mu ale podle jeho slov nebrání v práci z domova.

V sedmimilionovém Bulharsku se dosud nakazilo koronavirem 40.143 lidí a 1146 osob s covidem-19 zemřelo, z toho 42 za uplynulých 24 hodin. Za poslední den také zdravotníci provedli 7659 testů, z nichž 29 procent bylo pozitivních.

Úřady nařídily povinné nošení roušek ve vnitřních i venkovních veřejných prostorech a vyzvaly občany, aby dodržovali vzájemný odstup i hygienická pravidla. Některá města zavřela noční kluby a bary.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Pandemie covid: Británie a Itálie hlásí nižší přírůstek nakažených, potíže…

28.11.2020 21:26 Aktualizováno Itálie a Británie dnes ohlásily méně případů nákazy koronavirem a úmrtí s covidem-19 za 24 hodin…

Británie uzavřela s Francií dohodu k migraci, brexitové jednání pokračuje

28.11.2020 21:06 Britská ministryně vnitra Priti Patelová dnes novináře ujistila, že vyjednávání mezi Británií a…

Po celé Francii se protestovalo proti návrhu zákona o bezpečnosti, došlo…

28.11.2020 20:59 Aktualizováno V sedmdesáti francouzských městech dnes desetitisíce občanů protestovaly proti návrhu…

Na německo-polské hranici protestovali "koronaskeptici", dorazili i…

28.11.2020 19:59 Aktualizováno Ve Frankfurtu nad Odrou na německo-polské hranici se dnes konala demonstrace proti koronavirovým…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama