Koronavirus: Počet nakažených v Německu mírně vzrostl, nový rekord hlásí SR a Polsko

V Německu dnes pokračoval mírný růst v počtech nových nákaz koronavirem, když místní Institut Roberta Kocha (RKI) ohlásil 2297 případů z posledního dne. Tempo, jakým v zemi přibývají úmrtí připisovaná nemoci covid-19, se ovšem nijak nezvyšuje. Nově bilance epidemie narostla o šest mrtvých.

Ilustrační foto
doporučujeme

Dnešní přírůstek statistiky známých nakažených je podle deníku Die Welt nejvyšší od konce dubna. Denní čísla se postupně zvyšují asi od poloviny července, Německo však zatím nezaznamenalo strmě vzestupný trend jako řada jiných evropských zemí včetně České republiky.

Podle grafu deníku The New York Times zde sedmidenní průměr nových infekcí za poslední měsíc stoupl jen o necelých 500. Aktuální počty nákaz navíc zůstávají výrazně nižší než hodnoty z přelomu března a dubna.

Celková bilance nakažených nyní v zemi s asi 83 miliony obyvatel činí 270.070 případů, počet úmrtí s covidem-19 stoupl na 9384.

Slovensko v pátek, druhý den za sebou, zaznamenalo rekordní denní přírůstek potvrzených případů nákazy novým typem koronaviru od propuknutí pandemie nemoci covid-19. Podle ministerstva zdravotnictví infikovaných přibylo 290. Denní rekord nových případů nákazy hlásí i Polsko, kde testy za pátek potvrdily dalších 1002 případů. 

Údaje potvrzují aktuální stoupající trend šíření koronaviru SARS-CoV-2 na Slovensku. Dosud nejvyšší potvrzený denní přírůstek 235 infikovaných tam úřady zaznamenaly ze čtvrtek. Počty nakažených v zemi začaly po předchozím poklesu stoupat v červenci, v srpnu pak úřady opakovaně registrovaly trojciferné denní přírůstky.

Slovensko, která má necelých 5,5 milionu obyvatel, dosud celkem potvrdilo 6546 infikovaných. V zemi pod Tatrami dosud evidují 39 úmrtí lidí s novým koronavirem.

Polské ministerstvo zdravotnictví sdělilo, že s pátečním rekordním přírůstkem země se zhruba 38 miliony obyvatel nyní eviduje celkem 78.330 potvrzených případů nákazy. Přibylo také 12 úmrtí infikovaných pacientů, čímž se počet zemřelých s koronavirem zvýšil na celkových 2282.

V České republice, která má zhruba 10,7 milionu obyvatel a proti Polsku je tedy méně než třetinová, za pátek přibylo 2111 případů nákazy. O den dříve jich poprvé bylo více než 3000. Od března, tedy od začátku epidemie, se nákaza v Česku prokázala u 46.262 lidí.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Německé úřady hlásí za sobotu méně nových případů nákazy než Česko

25.10.2020 08:23 Německé zdravotní úřady hlásí 11.176 nových případů koronavirové nákazy za sobotu, od začátku…

Vymýtit covid-19 potrvá dlouhé roky, varuje profesor imunologie

24.10.2020 22:03 Aktualizováno NÁZOR - Většina vědců soudí, že přísná kontrola, včetně efektivního trasování, testování a izolace,…

Francie a Itálie hlásí rekordní denní přírůstky nakažených covidem

24.10.2020 21:57 Francie a Itálie dnes hlásí nejvyšší denní přírůstky potvrzených případů nákazy koronavirem od…

Španělsko kvůli koronaviru směřuje k vyhlášení nouzového stavu

24.10.2020 20:36 Španělsko směřuje k vyhlášení nouzového stavu kvůli koronaviru, vláda tak nejspíš učiní v neděli na…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama