Do Německa přiletěla stoupenkyně Islámského státu, hned byla zatčena

Německá policie v pátek večer zatkla stoupenkyni teroristické organizace Islámský stát (IS) hned po jejím příletu z Turecka do Frankfurtu. Podle agentury DPA to dnes sdělilo spolkové státní zastupitelství, které k zatčení vydalo příkaz.

Letadla, ilustrační foto
doporučujeme

Žena, která je mimo jiné podezřelá z příslušnosti k IS, přiletěla linkovým letem z Turecka, odkud ji tamní úřady vypověděly. Podle informací DPA byli na palubě letadla přítomni pracovníci spolkového kriminálního úřadu.

Státní zastupitelství uvedlo, že obviněná žena koncem roku 2014 odcestovala do Sýrie, aby žila na území, které tehdy ovládal Islámský stát. Tam se posléze začátkem následujícího roku provdala za bojovníka IS, s nímž pak přešla do Iráku. Po návratu do Sýrie oba začátkem letošního roku zadržely kurdské bezpečnostní síly.

Turecko na začátku tohoto týdne začalo deportovat občany evropských zemí a Spojených států, které podezřívá z napojení na IS. Turecký ministr vnitra Süleyman Soylu nedávno řekl, že Turecko není hotelem pro bojovníky této teroristické organizace.

Ankara dlouhodobě kritizuje západní státy za to, že nechtějí přijímat zpět své občany, kteří odešli bojovat do Sýrie či Iráku.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Ve Francii se nákaza koronavirem potvrdila už u půl milionu lidí

25.09.2020 20:54 Ve Francii se od počátku epidemie koronavirová nákaza prokázala už u více než půl milionu lidí. Za…

Pobaltské státy své sankce rozšířily na další běloruské činitele

25.09.2020 20:38 Aktualizováno Estonsko, Litva a Lotyšsko dnes rozšířily o stovku počet běloruských činitelů, kterým zakázaly…

Německo už považuje za epidemicky rizikové celé Česko

25.09.2020 19:45 Aktualizováno Německo nově považuje za epidemicky rizikovou celou Českou republiku. Dnes večer to oznámil…

Covid: Reprodukční číslo v Británii je vyšší, než se odhadovalo. Rekord…

25.09.2020 19:12 Aktualizováno Reprodukční číslo, které poskytuje představu, kolik lidí může nakazit jeden člověk s koronavirem,…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama